Erkunt Yeni Modelleriyle Ege'de

11-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Agroexpo Euresia 2016 Fuarı’nda yeni modellerini sergileyecek olan Erkunt Traktör, 2016 yılına hızlı başladı.Sanayi Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aralık ayında ar-ge merkezi olarak kabul edilen Erkunt Traktör, tasarımlarıyla her yıl yeni bir projesini hayata geçiriyor.
Türkiye’de yerli tasarım traktörleriyle sektörün en hızlı büyüyen firmalarından biri konumundaki Erkunt, yenilik ve atılım yılı olarak belirlediği 2016 yılında da, pazara sunduğu yeni ürünlerini, çiftçilerden gelen öneri ve talepleri değerlendirerek üretti.

Ege Bölgesi Bizim İçin Önemli

Ege Bölgesi'nin Erkunt için özel bir önemi olduğunu ve Egeli çiftçilerle yeniden buluşmanın heyecanını taşıdıklarını belirten Erkunt Traktör Genel Müdür Yardımcısı Tolga Saylan, yeni modellerde verim, konfor ve sürüş keyfini artıracak birçok özellik bulunduğunu söyledi.

Yeni ürünlerinin kullanıcıya pek çok avantaj sunacağını vurgulayan Saylan, "Tasarımı tamamen Erkunt ar-ge ekibine ait olan mekatronik ileri-geri sistemi, traktörün debriyajsız ileri ve geri hareketini sağlayarak çiftçilere yüksek seviyede kullanım kolaylığı ve sürüş konforu sunan bir sistem. 2016 modellerimizle birlikte daha önceki modellerde kullanılan ileri - geri kolu yerine, mekatronik ileri - geri sistemi kullanmaya başladık" diye konuştu.

Otomobil Rahatlığı

Yapılan değişikliklerin bununla da sınırlı kalmadığını, kabin içini tamamen yenileyerek daha ergonomik ve ferah bir hale getirdiklerinin altını çizen Tolga Saylan, bu sayede kabinde sadece kullanım kolaylığı değil, aynı zamanda daha üstün bir ergonomi de oluşturduklarını dile getirdi. Direksiyon simidini çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda yenilediklerini de hatırlatan Saylan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öne çıkan diğer bir yenilik de vites kollarının çok daha kolay kullanılabilir ve çok daha ergonomik hale gelmiş olması. Vites kolları otomobil vitesi gibi çok daha rahat geçiş sağlayan bir sistem ile desteklenerek, çiftçinin daha rahat ulaşabileceği şekilde konumlandırıldı.

Çok ses getireceğine inandığımız bir diğer yenilik ise belirli modellerde sunulan ayarlanabilir kabin yüksekliği ve pnömatik kabin süspansiyonu. Yerli traktörler içerisinde bir ilk olan bu sistemle, çiftçilerimiz artık işlerini yaparken çok daha az yorulacaklar ve daha konforlu sürüş yapabilecekler" 
Çiftçilerin sesini traktörlerinde hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Saylan, yeni ürünleriyle fuar alanında olacaklarını belirterek, tüm çiftçileri fuarda buluşmaya davet etti.

Yeni Modeller Yetkili Satıcılarda

Yeni model traktörlerin çok yakında yetkili satıcılardaki yerini alacağını müjdeleyen Tolga Saylan “Ayrıca 2016 yılında, klimalı kabin ve radial lastikli yeni Bereket 65E +, klimalı kabin, hava kompresörü ve mekatronik ileri-geri özellikleriyle yeni Bereket 65 Lüks, yepyeni transmisyonları ve benzersiz özellikleri ile yeni Kıymet 90 Lüks ve yeni Servet 85 Lüks modelleri de, çok yakında yetkili satıcılarımızda çiftçilere sunulacak”
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Agroexpo Euresia 2016 Fuarı, Erkunt Traktör, Tolga Saylan, İzmir İş Makineleri Fuarı, İzmir Fuarı, İzmir Fuarları, İzmir İş Dünyası