HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 27 Ekim 2017

Erkunt Traktör'den 2020'de 2'ncilik Hedefi

Magazinizmir
Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, Hintli traktör devi Mahindra ile güçlerini birleştirmelerinin ardından hızla piyasaya sürecekleri yeni model ve maliyet avantajlarına dikkat çekerek, sektördeki büyümelerini sürdüreceklerini söyledi.

Mahindra'nın dünya çapında 164 şirketi, 200 binden fazla çalışanı bulunduğunu ve 2 bin 500 satış noktasına sahip olduğunu ifade eden Erkunt Armağan, yapılan protokolle birlikte firmanın global gücünü de arkalarına alarak önemli bir ivme yakaladıklarını dile getirdi.

Mahindra'nın bin 500 kişilik Arge ekibinin desteği ile Erkunt özelinde yeni modeller geliştireceğini kaydeden Zeynep Erkunt Armağan, çiftçilerin beklentilerine cevap verir nitelikteki ürünlerle 2020'de pazar 2'ncisi olmak için çalıştıklarını vurguladı.

Erkunt modellerinin yanı sıra; yurtdışında da ArmaTrac markasıyla büyümelerini devam ettireceklerini belirten Erkunt Armağan, "2018 yılında kutlayacağımız 15'inci yılımıza Mahindra ile birlikte güçlü bir giriş yapıyoruz. Markamızı, Mahindra global üretim ve satış ağının önemli bir parçası yaparak ülkemize ve ülkemiz çiftçisine daha fazla kazandırmak için çalışacağız. Şubat ayında Ege bölgesine özel yeni modelin de lansmanını yapacağız. Tüm modellerde fiyat avantajı sağlamak için ürün maliyetlerini düşürmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

Mahindra'nın dünya çapında ürün tedariği konusunda yüksek montanlı satın almalar yaptığını ve Erkunt Traktör olarak birçok parçayı daha uygun maliyetlerle satın alacaklarını dile getiren Zeynep Erkunt Armağan, bu durumun çiftçinin lehine fiyat avantajı olarak yansıyacağını sözlerine ekledi.

Mahindra Hakkında

Çiftçilere dünya çapında 2 bin 500’den fazla yetkili satıcıyla hizmet veren Mahindra, yılda 270 bin traktör üretiyor. 19 milyar dolar büyüklüğü ile havacılıktan turizme, finansmandan inşaata, tarım makinelerinden enerjiye 10 farklı sektörde faaliyet gösteren Mahindira çatısı altında 100’ün üzerinde ülkede 164 şirket yer alıyor.

Erkunt Traktör Hakkında

2003 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulan Erkunt Traktör, bir yıl gibi kısa bir sürede Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörünü üretmeye başladı. Sektörde 3 yıl garanti veren ilk marka olan Erkunt Traktör, Türk çiftçisinin güvenini kazandı. 6 yıl içinde pazar üçüncülüğüne yerleşerek Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN