HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 5 Eylül 2017

Erkek Giyimin Markası ''Kupon By Tosyalı'' Sahibi Samim Hancıoğlu ile Özel Röportaj!

Magazinizmir
Kişiye özel ve sadece erkekler için bir ikon haline gelmiş Kupon By Tosyalı markasını, tekstil dünyasını ve erkek modasını Kupon By Tosyalı'nın sahibi Samim Hancıoğlu ile konuştuk.

Samim Bey, biraz kendinizi ve işinizin hikâyesini anlatabilir misiniz?

Merhaba, ben Samim Hancıoğlu. Çocukluğundan beri bu sektörün içerisinde olan ve hayatını bu işe adamış biriyim. Babamın beni küçük yaşlarda tekstil hayatına çırak olarak başlatması ile bu hikâye başladı. O yaşlardayken de Kupon By Tosyalı’da buldum kendimi. O gün bugündür de orada öğrendim, büyüdüm, yetiştim. A’dan Z’ye bu iş ile ilgili her şeyi öğrendim. İlmini ve becerisini kaptım diyebiliriz. O nedenle de dikişten kombine, renk kumaş ayrımlarına ve uyumlarına kadar her ayrıntı ilmek ilmek dokudu hayatıma. Sektörde 30 yılını devirmiş biri olarak hâlâ titizlikle hizmet etmeye devam ediyorum.

Peki Kupon By Tosyalı’da çalışan iken nasıl bir anda patron oldunuz?

Şirketin sahibi Haluk Tuncay Tosyalı ile 25 yıl boyunca çalıştım. O benim ağabeyim olmuştu, ben de onun kardeşi. Kendisi elini eteğini çekmek isteyince ben de markayı 10 yıl önce kiraladım. Bir 5 yıl bu şekilde ilerledikten sonra da 2012 yılında markayı tamamen satın aldım.

Alsancak dışında başka mağazanız var mıdır?

Aslında Kupon By Tosyalı 50 yıldır Konak’ta hizmet veren bir markaydı. Fakat benim markayı satın aldığım dönemde çalıştığımız müşteri portföyümüzün çoğunluğu Alsancak bölgesinde ikamet ettiği için sonradan burayı açtık. Şu an Konak’ta tüm işlerimizi hallediyor, burayı da aktif satış mağazası olarak kullanıyoruz.

Kupon By Tosyalı nasıl bir mağazadır? Buraya gelenler neyi bulabilir ya da neyi bulamaz?

Burası bir erkek mağazasıdır. Bayan ürünleri ya da bayanlara özel tasarım kıyafetler yer almaz. Özel el yapımı ayakkabılardan yaka mendillerine, kemerden kol düğmelerine kadar bir erkeğin kıyafetini tamamlayacak bütün ayrıntılar bizde mevcuttur. Kısacası 7’den 70’e tüm erkeklere hizmet edebiliyoruz.
Ayrıca bu mağazaya geldiğinizde bir önceki yıla ait kreasyonları bulamazsınız. Yani her sene yeni tasarımlar ve yeni kombinlerle sizleri karşılarız.

Peki sizi diğer erkek giyim mağazalarından ayıran özellikleriniz nelerdir?

Biz butik bir mağazayız. Bizim tek derdimiz doğru elbiseyi, doğru kişiye, doğru yerde giydirmek. 30 yıldır işi en küçük ayrıntısından itibaren öğrenip her konumda insanla çalışmış olmamın artıları çok fazla. Bu nedenle yaptığımız her ürün kişiye özel hazırlanır. Yani birinde gördüğünüz bir takım elbise tamamen onun vücut ölçülerine, tarzına ve giyeceği yere göre özel olarak tasarlanıp dikilir.
Biz istiyoruz ki bize gelen müşterimiz herkesten bir adım önde olsun ve onu anlatacak bir kıyafete sahip olması gerektiğini bizlerle birlikte görsün, anlasın. Bu yüzden de gelen her müşterimizle önce nasıl bir kıyafet istediği, nerede kullanacağı ya da hangi renkleri sevip sevmediği konusunda kısa bir sohbet gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde hem kişiyi en doğru şekilde yönlendirmiş hem de nokta atışı bir takım elbise çıkartmış oluyoruz.

Sizi diğer markalardan ayıran özellikleriniz nelerdir? Neden sizi tercih etmeliler?

Bizi diğer markalardan ayıran en büyük özelliğimiz iş birliği. Fabrikasyon üretimde, hak vereceksiniz ki, bu işin ilmini bilen çalışanlar ve yöneticilerle karşılaşamıyorsunuz. Size nelerin uyabileceğini, gerçekte neye ihtiyacınızın olduğu anlayamayan bir ekiple karşılaşmak tabii ki hiçbir müşterinin hoşuna gitmiyor.
O nedenle bizim butik olmamız, her ayrıntıyla birebir ilgilenmemiz, gerektiğinde yaşanan bir problemde müşterimizin olduğu yere gidip problemi çözmemiz, acil durumlarda 1 günde bile takım elbise hazırlayabilmemiz bizi özel kılan ve diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerimiz.

Son olarak erkek modasında bu sene ve önümüzdeki sezon bizleri neler bekliyor?

Spor ceketlerin altında artık tamamen pamuklu pantolonlar kullanılıyor. Kış sezonu da bu şekilde devam edecek. Bu sene ile birlikte erkek modasına birçok renk dahil oldu. Önümüzdeki sezon da renkler erkeklerin hayatına aktif olacak. Kısa paça modası bir hayli fazla ama onu da doğru kullanmakta yarar var. Bileğin ne çok üstünde ne de çok altında olmaması lazım ve tabii ki vücut yapıları da bu moda için çok önemli. Ayrıca kalın topuklu ayakkabılar da fazlasıyla popüler. Onun dışında da erkek modasında çok hızlı iniş çıkışlar olmuyor. Yine de her sezon olduğu gibi bu sezonda da erkeklerimiz tarz, karizmatik ve havalı görünmeye devam edecektir.

FACEBOOK İLE BAĞLAN