HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 1 Kasım 2021

EGSD’den muhteşem Cumhuriyet kutlaması

Magazinizmir
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştiremediği Cumhuriyet Kutlaması’nı bu yıl Arena’da üyeleri ile birlikte muhteşem bir şekilde kutladı.

Atatürk ile ilgili yazdığı kitaplar ve binlerce Atatürk fotoğrafına sahip koleksiyonu ile tanınan Yazar Hanri Benazus’un da katıldığı gecede davetliler Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşarken, ellerinde Türk bayrakları ile İzmir Marşı, Onuncu Yıl Marşı ve Gençlik Marşı’nı hep bir ağızdan söylediler.
Gecenin sunumlarını Hakan Doğanay yaparken, Funda Öncü ve orkestrası sahnede birbirinden güzel parçaları ile geceyi renklendirdiler.

Cumhuriyet’i yarınlara el birliği ile taşıyacağız

Gecenin açılış konuşmasını yapan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, bu gecede emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, “Yüce Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindedir. Büyük bir coşku ve sevinç içerisinde olduğumuz bu mutlu günde, başta ulus olarak çok şey borçlu olduğumuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm konuklarımız ve Türk milletinin cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Benazus Atatürk’ü anlattı

Daha sonra sahneye gelen Yazar Hanri Benazus ise çocukluk yıllarında Mustafa Kemal Atatürk ile Aydın Ortaklar’daki karşılaşmasının anlatırken, Atatürk’ün bu ülke için büyük bir şans olduğunu ve değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını söyledi. Benazus, Türk milletinin bir ferdi olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, ömrünün sonuna kadar Atatürk’ü her platformda anlatmaya devam edeceğini kaydetti.
Gecede daha sonra sponsorlar Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile Aykaya Plastik, FB Aksesuar, Erans Gümrükleme, Narkonteks ve Polytropon firmalarına geçmiş dönem başkanları plaket takdimi gerçekleştirirken, sonrasında da Cumhuriyet’in 98. Yıl pastası sahnede büyük bir coşku ile kesildi. Barış Sarıkaya Zeybek Grubu’nun büyük alkış alan zeybek gösterisinin ardından Funda Öncü ve Orkestrası geceyi, coşku ile hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile noktaladı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN