"Çocuk İstismarının Görüşü Olmaz"

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, başta kadın ve çocuk olmak üzere dünyanın hiçbir yerinde istismarın kabul edilemeyeceğini belirterek "Bunu yapanların dini, dili, ırkı, inancı, partisi veya siyasi görüşü" olamazEGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, derneğin gelenekselleşen üye iş yeri ziyaretleri kapsamında Dalya Turizm işletmecisi Yıldız Gürgün’ü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında gündeme ilişkin görüşlerini açıklayan Başkan Elmasoğlu, bugüne kadar yer aldığı tüm sivil toplum kuruluşlarında özellikle kadın ve çocuk istismarını önleyecek çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

Son günlerde Türkiye’nin dört bir yanından ardı ardına çocuklara yönelik cinsel saldırı haberlerinin geldiğini ifade eden Elmasoğlu, yaşanan bu olayları öncelikle bir anne olarak kabul edemeyeceklerini söyledi.

Çürük Elmalar Temizlenmeli

Bu sorunun sadece Türkiye’de olmadığını, zaman zaman dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bile çocuklara yönelik bu tür cinsel saldırı haberlerinin basına yansıdığını vurgulayan Elmasoğlu, “Ülke olarak bu konuda ‘sen yaptın’ ‘ben yapmadım’ kavgasından daha öteye gitmek zorundayız. Sağlıklı bir toplum yetiştirmek için topyekün gelişmiş bilinç düzeyine ulaşmamız gerekiyor. Unutmamalıyız ki bu sapıklıkları yapanların dini, dili, ırkı, inancı, partisi veya siyasi görüşü olamaz. Önemli olan toplumda yer alan bu çürük elmaları temizleyecek mekanizmaları harekete geçirmek. Vatandaşlar olarak bizi yönetenler ve adalet dağıtanlardan isteğimiz de bu. Artık bundan sonra Türkiye’de kadın ve çocuklara yönelik yapılacak her türlü istismarın karşılığının ceza olarak bulmasını diliyoruz” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İş Kadınları Derneği İzmir, İzmir Ege İş Kadınları Derneği, Betül Elmasoğlu, Yıldız Gürgün, İzmir İş Dünyası, İzmir Cemiyeti