HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 6 Aralık 2021

CİO OPTİK OTOMOTİV SEKTÖRÜNE İDDİALI GİRDİ

Magazinizmir
30 yılı aşkın süredir İzmir’in sevilen optik markası Cio Optik, Cio Motors'la otomotiv sektörüne de iddialı bir giriş yaptı. Gözlükteki gibi lüks segment araçların satıldığı Cio Motors, Point Bornova'nın tam karşısında yer alan showroomuyla dikkat çekiyor.

Cio Motors ve Cio Optik Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Saftürk'le Magazin İzmir için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Saftürk, otomobillerin hobisi olduğunu ve otomobilciliğin baba mesleği olduğunu söyledi.
31 yıldır optik sektöründe başarılı işlere imza atan Saftürk, optikteki kaliteyi otomotiv de sürdüreceğini söyledi. Cio Optik'de atılımların devam edeceğini aktaran Saftürk, yeni iki şube ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

CİO OPTİK'E İKİ YENİ MAĞAZA DAHA GELİYOR

Cio Motors ve Cio Optik Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Saftürk,
"1990 yılında Cio Optik'i kurdum. 31 yıldır optik sektöründeyim. Kendi yerimi açmadan öncede çırak olarak bu meslekte çalıştım. Çırak olarak duayen gözlükçü rahmetli Zühtü Pala'nın yanında yetiştim. Bana mesleği o öğretti. Mekanı cennet olsun. Cio Optik Genel Merkezi Forum Bornova karşısında yer alıyor. Genel Merkezimiz Türkiye'de benzeri olmayan dört katlı bir gözlük mağazası. Genel merkez dışında Cio Optik, Çeşme Marina, Alaçatı, Karşıyaka, Göztepe, Westpark Avm'de şubeleri yer alıyor. Bodrum Marina ve İstinye Park şubeleri için görüşmelerim devam ediyor. Vizyonuma uygun olan yerlerde şubeler açıyorum."

30 YILI DEVİREN FİRMALARI PARMAKLA GÖSTERİYORLAR

"Cio Optik'te alfabeyi tersten hiç okumadım. Hep doğru işler yaptım. Doğru kelimeler kullandım. İş hayatında dürüstlüğümle anıldım. Çok insan biriktirdim. Çıraklıktan beri bu işin içinde olduğum için çok insan tanıdım. Doğru bir tanedir. Müşteri başımızın tacıdır. Müşterimiz her zaman haklıdır. İnsanlar Cio Optik'i de beni de samimi bulup sevdiler. Türkiye'de 30 yılı deviren firmaları parmakla gösteriyorlar. 30 yılı devirdik. Daha uzun yıllar bu sektörde iddialı olmaya devam etmek istiyorum."

DÜNYADA NE ÇIKIYORSA BİZDE VAR

"Cio Optik olarak Türkiye'nin en fazla çeşidine sahip mağazalara sahibiz. Forum Bornova karşısındaki mağazanın 4 katında da çeşit çeşit gözlükler var. Dünyada ne çıkıyorsa mağazalarımda var. Mağazalarda yoksa ben tercih etmediğim için yoktur. Gözlük, güneş gözlüğü, numaralı gözlük, lens, renkli lens kısacası gözle ilgili tüm ürünler mağazalarımızda yer alıyor."

BABA MESLEĞİMİ, HOBİMİ İŞE ÇEVİRDİM

"Baba mesleğim otomobilcilik. İzmir Üçyol'da babamın 'İtimat Oto' adında bir galerisi vardı. Çocukluğumda hep yanındaydım. Çırak olarak gözlükçüde çalışırken haftasonları babamın yanında çalışırdım. Arabalara olan ilgi alakam bambaşkaydı. Otomobil sevgisi benim hobimdir. Büyük motorlu güçlü ve farklı otomobillerden çok hoşlanan birisiyim. Hobimi işe çevirmek istedim. Böyle nezih bir ortamda bu işe adım attım.
Aynı gözlükte olduğu gibi elit çalışıyorum. Kendimi otomobilci olarak tanımlıyorum. Bu sektörün çok saygın bir sektör olduğunu ve doğru kişilerin elinde doğru işler yapıldığını görüyorum. Babamın ve sektörün duayeni büyüklerimizin kültürü ile bu yeri açtım. Keyif aldığım otomobilleri işe çevirdim."

VİZYONA ÇOK ÖNEM VERİRİM

"Beni tanıyanlar bilir. Vizyona çok önem veririm. Burası otomobilde ilk yerim. Yeni yerlerin başlangıcı olacak bir yer açtım. Daha büyük plazalarda servisi olan işletmeler açmak gibi ideallerim var. Amerika'daki gibi bahçesinde palmiyeleri olan geniş alanlı bir mekanda da ileriki yıllarda yeni yerler açmak istiyorum. Bu sektörde de en iyisi olmak istiyorum."

LÜKS GRUP ARAÇLAR SATIYORUM

"Lüks grup araçları satıyorum. Mağazamda durmasını istemediğim otomobilleri showrooma almıyorum. Cio Motors Showroom, Otogar ve Point Bornova karşısı'nda güzel bir lokasyonda yer alıyor."
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN