BAYOSB’DE Açılış Coşkusu

İzmir'in son dönemde en hızlı büyüyen organize sanayi bölgeleri arasında yer alan ve ilk etap altyapısını tamamlayan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) bir fabrikanın daha üretime geçmesinin coşkusunu yaşıyor.Yıl sonuna kadar yaklaşık 10 fabrikanın üretime geçmesinin beklendiği bölgede, Remo Ağır Makina'da resmi açılışını yaparak üretime başladı. Fabrikanın açılış kurdelasını İzmir Valisi Mustafa Toprak ile birlikte Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ak Parti Manisa Milletvekili Dr.Muzaffer Yurttaş, BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fahrettin Selçik, İzmir Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach kesti.

BAYOSB'ye Teşekkür

Törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, bölgede kurulan bir fabrikanın daha açılışını yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Şimşek’in Almanya’daki birikimini Türkiye’ye getirerek, burada yatırım yapmasından dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Toprak, şöyle konuştu. “Bende çok heyecanlıyım. Çünkü bu heyecan Ülkemiz adına, dünya adına, bir şeyler üretiliyorsa, insanları memnun edebiliyorsak, istihdam oluşturabiliyorsak, bir takım hedefleri gerçekleştirebiliyorsak, sonuç itibari ile insanlığa katkıda bulunabiliyorsak hepimiz mutlu oluyoruz. Onun için, bugün burada açılışını yapacağımız bu güzel yatırımda, o hedefte yapılan iyi bir yatırım. İçinde bulunduğumuz Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’de, kendi kurucuları olan, kendi yağıyla kavrulan ve mükemmel bir şekilde yapılan, alt yapısı oluşturulmuş sorunsuz bir OSB. Böylesine ileri teknoloji üreten bir işletmeye yer tahsisi sağlayan BAYOSB yönetimine de teşekkür ediyorum.”

Kendi Kendini Yöneten Bir OSB’yiz

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fahrettin Selçik ise, firmanın yatırım için Bölgelerini seçmelerinin memnuyet verici olduğunu söyledi. BAYOSB’nin kendi kendini yöneten ve 100 sanayicinin ortak birlikteliği ile kurulan bir OSB olduğunu vurgulayan Selçik, “Açılışını yaptığımız REMO Ağır Makine Türkiye’den ayrılarak, Almanya’da oluşturulan birikimini ülkemizde böyle bir tesise dönüştürerek Bölgemize yatırım yapması bizim için gurur ve onur kaynağı olmuştur. Yatırım için Bölgemizi seçen Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Remzi Şimşek’e bölgemize ve bizlere duyduğu güven sebebi ile teşekkür ediyorum.”

2. Etap Altyapı

Bölgelerinde ilk etap alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve 2. Etap altyapı çalışmalarına başlandığını ifade eden Selçik, “İlk bölümde 42 sanayiciye fabrika yeri sağlayacak bir yapıyı oluşturduk. İçinde İZKA destekli Mesleki Eğitim Merkezi'ni barından, elektrik, su, doğalgaz ve altyapısını sanayicinin ayağına getiren ve aynı zamanda kendi kendini yöneten bir OSB modeliyiz. Bölgemizi en kısa sürede fabrikalarla donatarak ülke ekonomisine daha çok katma değer yaratmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Hedefimiz İstihdam Sağlamak

Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Şimşek de REMO Ağır Makine A.Ş.’nin, bir çok kişiye istihdam sağlamak ile birlikte, güncel ve öncü teknolojileri gençlerimize yerinde uygulamalı olarak öğretmeyi amaçladıklarını söyledi. Bu sayede yetişmiş iş gücüne katkı sağlamayı da arzuladıklarını anlatan Şimşek, “Hedefimiz, üretim kalitemizi her geçen gün arttırarak, istihdam yaratmak, ülke ekonomisine katkı sağlamak ve tüm dünyaya ihracat yapan bir firma olmaktır” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER BAYOSB, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), Mustafa Toprak , Kamuran Taşbilek, Arif Uğurlu, Dr.Muzaffer Yurttaş, Fahrettin Selçik, Thomas Gerlach , İZKA, Remzi Şimşek , REMO Ağır Makine A.Ş