Barçın, Spor Giyimde Dünya Markası Oldu

Spor giyim perakende sektörünün İzmirli markası Barçın Spor, dünyanın önde gelen spor markalarını Türkiye çapında 35 mağazasında, yıllık 9 milyonu aşan müşterisiyle buluşturuyor; kaliteli hizmetin adresi olmaya devam ediyor.İzmir’in sembollerinden Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki küçük bir dükkanla başlayan Barçın Spor’un serüveni bugün Türkiye’nin sporn giyim sektörü devlerinden biri haline gelmesiyle devam ediyor. 1958 yılından bu yana Barçın Spor, gelişen hizmet yapısı ve sürekli genişleyen ürün yelpazesiyle spor ve spor giyim severlerin ilk uğradığı adres konumunda.

Liderliğe Oynuyor

Kurulduğu günden itibaren sporu ve sporcuyu destekleyen Barçın Spor, kısa sürede spor yapanların gözdesi haline geldi. 1980'li yılların başında mağaza sayısını arttırmaya başlayan Barçın Spor, öncelikle İzmir çapında yaygınlaştı; daha sonra ise Türkiye’nin önemli merkezlerine yayıldı. Başta İzmir ve İstanbul olmak üzere Antalya, Adapazarı, Balıkesir, Bodrum ve Çanakkale ve de toplam 35 mağaza ve 400’ü aşkın çalışanıyla Türkiye’nin iki büyük spor perakendecisinden biri haline gelen Barçın Spor’un Genel Müdürü Celal Kaya, “Ciro ve adetsel bazda Türkiye liderliği iddiamız her geçen yıl güçleniyor. 2014’te mağazalarımızı 9 milyon kişi ziyaret etti ve önceki yıla oranla yüzde 29 artış sağladık. Başta İzmir ve İstanbul olmak üzere Türkiye’ye başarıyla yayıldık” dedi.

Ödüllü Konsept Mağazalar

Geçtiğimiz yıllarda yeni bir spor mağazası geliştirmek üzere çalışmalar yaptıklarını belirten Celal Kaya, “Spor kategorilerine göre ayrıştırma yaparak, karışıklığı önlemek gibi bir çok yenilik getirdik. Müşteri deneyiminde en iyi olmak amacıyla açtığımız konsept mağazalarımız İngiltere ve Fransa’dan ödüller aldı.” şeklinde konuştu. Adidas ve Nike gibi dev tedarikçiler tarafından da örnek gösterilen; ayrıca Avrupa’nın en başarılı spor mağaza konseptine de aday olan Barçın Spor’un şu anda 4 adet konsept mağazası bulunuyor. Yıl sonuna kadar bu sayının 7’ye çıkarılması amaçlanıyor, büyüme ve şubeleşme devam edecek.

Her yıl Türkiye ekonomisinin üzerinde büyüme oranlarını yakalayan Barçın Spor, yeni yatırımlarla büyümeye ve şubeleşmeye ara vermiyor. Bu yılın başından itibaren şubeleşmeye yaklaşık 4 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Kaya, “İstanbul’da 2, Çanakkale Adapazarı’nda birer mağaza açarak, şube sayımızı İstanbul’da 6’ya, Adapazarı’nda 3’e, Çanakkale’de ise 2’ye çıkarttık.” dedi. Yeni mağaza yatırımlarını sürdüreceklerini belirten Celal Kaya, özellikle genç nüfusun spor giyim sektörünü daha da yüksek seviyelere taşıyacağına inandığını vurguladı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Barçın spor giyim izmir, İzmir Barçın Spor Giyim, Barçın Spor İzmir, Celal Kaya, izmir alışveriş, izmir giyim mağazaları, Giyim Mağazaları İzmir