HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 11 Mart 2021

Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon

Magazinizmir
Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon Firması başarılı iş insanları İlker ve Esra Kurt ile sohbet tadında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

22 yıllık imalat tecrübeleri, 22 yıllık da satış, pazarlama tecrübesiyle otel, konut, ofis, mağaza, restoran, cam korkuluk, boyalı cam ve ayna duvar kaplama, cam mobilya, cam zemin kaplama, CNC imalat plan ve programlamada, showroom ürün tasarım tecrübesi ile mimari alanlarda ve nihai tüketiciye İstanbul/Şişli’de hizmet vermekte. Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon Firması başarılı iş insanları İlker ve Esra Kurt ile sohbet tadında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz İlker Bey, Esra Hanım?

İlker Kurt: 1974 Ankara doğumluyum. Cam sektöründe çalışmam 12 yaşından itibaren başladı.
CNC plan ve programlama, ayna ve cam mobilya tasarımı üzerine uzun yıllar emek verdim.

Esra Kurt: 1992 yılından beri bu sektörde eşim İlker Kurt ile birlikte yol akmaktayız. Bu süreçte birçok mimar, tasarımcı ve nihai tüketicinin cam ve ayna ihtiyaçları doğrultusunda satış ve pazarlamacı olarak hizmet vermekteyiz.

Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon ne zaman faaliyetlerine başladı, kuruluşundan bugüne geçen süreci kısaca değerlendirir misiniz?

Eşimle beraber 2017 yılı itibari ile İstanbul – Şişli’de faaliyetlerimiz devam etmektedir. 22 yıllık imalat tecrübem, 22 yıllık da eşimin satış, pazarlama tecrübesiyle otel, konut, ofis, mağaza, restoran, cam korkuluk, boyalı cam ve ayna duvar kaplama, cam mobilya, cam zemin kaplama, CNC imalat plan ve programlamada, showroom ürün tasarım tecrübesi ile mimari alanlarda ve nihai tüketiciye hizmet vermekteyiz.

Hangi firmaların Türkiye temsilciliğini yapıyorsunuz? Türkiye pazarına sunduğunuz ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şişecam ürünleri başta olmak üzere, gelen projeler doğrultusunda ithal cam ve ayna ürünleri kullanmaktayız.

Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon olarak sektörde fark yarattığınız noktalar neler?

Pandemi döneminde kendi tasarımımız olan hijyen büfeleri ve hijyen seperatörleri
İçin fark yarattığımızı düşünüyoruz. Bunun dışında kişilere ve mekanlara özel cam, paslanmaz ağırlıklı özel tasarım mobilyalar yapmaktayız.

Pazarlama, satış ağınızdan bahseder misiniz? Türkiye genelinde hangi illerde ürünlerinizi görebiliriz? Hangi ilerde çalışmalar yapıyorsunuz?

Gelen talepler doğrultusunda Türkiye genelinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Şimdiye kadar Türkiye içinde Muğla Bodrum, İzmir, Bursa, İstanbul ağırlıklı olmak üzere çeşitli illerde montajlarımız oldu.

Pandemi malum 2020 yılı firmanız açısından nasıl bir yıl oldu? 2021 yılı için yeni yatırım ve
Projeleriniz var mı?

Bizim işimiz nihai tüketici açısından keyif işi olduğundan bu süreçte herkes gibi biz de etkilendik. Fakat piyasaya sürdüğümüz kendi tasarımımız olan restoran, gıda, hijyen büfeleri ve loby, resepsiyon, kuaför hijyen seperatörlerimiz ile bu dönemde faaliyetlerimize devam ettik.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Bizim işimiz tamamen bilgi ve tecrübeye dayalı, uygulamadan sonra risk taşıyan bir iş. Dolayısıyla bilgi ve tecrübe donanımına sahip olmadan kesinlikle yapılmaması gereken bir iş. Aynadan Cama Yapı Tasarım Dekorasyon Firması olarak şimdiye kadar referanslarımızla çalıştık. Bizim için en önemli nokta işimizi teslim etmeden önce bizim beğenmemiz. Müşteri memnuniyeti ikinci sırada gelir.

FACEBOOK-İNSTAGRAM
@aynadancama
www.aynadancama.com
02122200605
05352870303
05355540280

Magazin İzmir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Aslı Meran Sarı
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN