"2016'da İzmir İçin Tek Yumruk Olalım"

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, siyasi çekişmelerden ötürü yıllardan beri yatırım konusunda Türkiye’nin diğer şehirlerinin çok gerisinde kalan İzmir’in hak ettiği yatırımları alabilmesi için siyasilere çağrıda bulundu.EGİKAD üyeleri, yeni yılın son toplantısı için Urla Pier Restoran’da bir araya geldi. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da katıldığı toplantının sonunda derneğe yeni üye olan Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali İktisat Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asuman Altay’a rozeti takdim edildi.

İzmir İçin Güç Birliği İstiyoruz

İzmir’de projelerin hayata geçmesinde sıkıntılar yaşandığını belirten Elmasoğlu, bu nedenle kentin yatırım fakiri haline geldiğini söyledi. İzmir’in artık yeni yılda bunu kırması ve projelerin kolaylıkla hayata geçtiği, yeni yatırımlar için herkesin hevesli olduğu bir kente dönüşmesini temenni ettiğini anlatan Elmasoğlu, bunun için kenti yönetenlerle, sivil toplum kuruluşlarının el birliği ile çalışması gerektiğini vurguladı.

Yeni Yatırımlar Bekliyoruz

Yaşanan sorunlar yüzünden İzmir’deki futbol takımlarının bile iç saha maçlarını başka şehirlerde oynar hale geldiğini anımsatan Elmasoğlu, "4 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan İzmirimizde spor kulüplerimiz oynayacak statları olmadığı için komşu illerde müsabakalarını oynuyor. Başta Bursa, Konya ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına 20’nin üzerinde stadyum yapıldı. Ancak İzmir bu yatırımlardan payını alamadı. Artık Türkiye seçimleri geride bıraktı. Siyasette bir istikrar sağlandı. Bu İzmir için büyük bir şans olabilir. Yıllardan beri unutulan, kimsesiz bırakılan ve ekonomik verilerde düşüşte olan şehrimize söz verilen turizm, ulaşım, sağlık, eğitim ve alt yapı yatırımları acilen başlatılmalı. İzmirliler olarak yerel ve genel yöneticilerimizden isteğimiz budur. İzmir’i artık es geçmeyin" diye konuştu.

Egeli işkadınlarına seslenen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da derneğin çalışmalarını takdirle izlediklerini belirterek yaptıkları çalışmalarda kadınlara yönelik projelerin öncelikli olarak hayata geçirildiğini söyledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İş Kadınları Derneği İzmir, İzmir Ege İş Kadınları Derneği, Betül Elmasoğlu, Urla Pier Restoran, Dokuz Eylül Üniversitesi, Prof. Dr. Asuman Altay, İzmir İş Dünyası