YEME & İÇME -- 18 Haziran 2016

Sıcak Yaz Gününde İçinizi Serinletecek Lezzet Oreo'lu Milkshake

Magazinizmir
Bunaltıcı yaz sıcakları mevsim normallerinin üstünde devam ederken, haliyle bu sıcaklara karşı serin ve lezzetli önlemler almamız gerekiyor.

Bu konuda da sizlere Oreo’nun leziz çikolata tadıyla Milkshake ferahlığını buluşturmak isteyenler için son derece pratik bir Milkshake tarifi sunuyoruz.

Tatlı kriziniz geldiği anda oldukça pratik şekilde hazırlanabilmesi de Milkshake’in en büyük avantajı. Şimdiden afiyet olsun! 

Malzemeler

250 ml süt

8 adet Oreo bisküvi

0,5 litre dondurma

4 çay kaşığı çikolata sosu

Krem şanti (isteğe göre)

 

Hazırlanışı

İlk olarak, Oreo bisküvileri blenderla toz haline getiriyoruz. Sonra sütü ve dondurmayı ekleyip kıvama gelene kadar çırpıyoruz. Güzel bir milkshake için kıvam çok önemli, kesinlikle çok çırpmamız gerekiyor. Karışım blenderda fazla kaldığı takdirde dondurma erimeye başlyacaktır ve Milkshake’i fazla sıvılaştıracaktır. Bu yüzden dikkatli olun.

 

Sunum

Blenderda işlemi bitirdikten sonra bardaklara paylaştırabilirsiniz. Tercihlerinize göre birer çay kaşığı çikolata sosu da karıştırırsanız daha güzel bir lezzet elde edebilirsiniz. Son olarak servisinizi güzel bir hale getirmek için bardağın tepesine kremşanti hatta en tepeye de 1 Oreo bisküvi ekleyebilirsiniz. Böylece Milkshake içmeye hazır hale gelecek.

FACEBOOK İLE BAĞLAN