HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 25 Nisan 2018

Yeşilçam'ın Üstadlarından Çocuklara Destek

Magazinizmir
Watergarden İstanbul’un geçtiğimiz haftalarda başlattığı iyilik hareketine ilgi her geçen gün artıyor.

Yeşilçam’ın üstatları Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit de başlatılan iyilik hareketine destek olan isimler arasında yerini aldı.

Bugüne kadar sayısız filmde rol almış Türk sinemasının üstadı Hülya Koçyiğit sanat hayatının 50. Yılı kutlamalarında giydiği özel ceketini çocuklara armağan ederken; güzelliği ve zarifliği ile Yeşilçam’ın gözde oyuncularından Filiz Akın boynundan çıkarmadığı fularını çocuk istismarına dur demek için bağışladı.

Hülya Koçyiğit ayrıca "Yeryüzünün melekleri, geleceğimizin umutları ve en kıymetlilerimizin hayatlarına ve bedenlerine dokunan kirli elleri lanetliyorum. Hemen her gün duyduğumuz ve insanlığımızdan utandıran haberler karşında, endişelerim de her geçen gün artıyor. O kirli ellerin, ruhunu kaybetmiş, insanlıktan çıkmış bu yaratıkların cezalarını en ağır şekilde bulmalarını diliyorum. Bu konuda, bir sanatçı olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım." Mesajını verdi.26 Nisan’da Watergarden İstanbul’da açılacak Önce Çocuk Sergisi kapsamında satışa çıkacak eşyalardan elde edilecek gelir UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne aktarılacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN