HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 9 Şubat 2018

Doğal Sabunun Tarihini Yazan Nesti Dante, İz Kozmetik Güvencesiyle Türkiye'de!

Magazinizmir
Nesti Dante; kalite, saflık ve bütünlükten ödün vermeden 1947’den bu yana başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul görmüş ve dünyaya mal olmuş sanat zenginlikleri yaratan sanatçılar çıkarmış Floransa’da,sevgi ve özenle üretiliyor.

Günümüzde de geleneksel üretim yöntemi olan kazanla sabun üretimi yapan Nesti Dante, içinde sadece sürdürülebilir tarımdan elde edilmiş saf bitki yağları bulunan ve suç duymayacak bir miras bırakmak için cilt dostu olduğu kadar çevre dostu da olan sabunlar üretiyor. Sabunların doğallığının yanı sıra tüm ambalajları da sorumlu geri dönüşümü destekliyor.

Sabun imalatında Avrupa’nın en saygın tesislerinden biri olarak kabul gören NestiDante Fabrikası bugün 9000 metrekare üzerinde çevreyi kirletmeyen bir sanayi kompleksi olup, halen kurucu ailenin ikinci ve üçüncü kuşağı tarafından yönetiliyor ve “en büyük olmak için değil, en iyi olmak için çalışırız” mottosuyla birbirinden güzel koku ve içerikli doğal sabun çeşitleri geliştirmeye devam ediyor.

Doğal sabunda mükemmelliği arayan, sürekli araştırmadan kaynağını alan NestiDante’ninLuxury Black Soap (Lüks Siyah Sabun)’u nesilden nesile geçen gizli tarifiyle hazırlanıyor. Sinir otu, yulaf ve kakao çekirdeği gibi Afrika’nın hasat edilmiş bitkileri ile ağaçkabuklarının külünün zengin özelliklerini içeren NestiDante Lüks Siyah Sabun,kan dolaşımını arttırıyor ve hücre yenilenmesine katkıda bulunurken cildi nemlendiriyor. Karite ağacının yağı cilde yumuşak, pürüzsüz ve tazelenmiş bir his katarken kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor. Bu yeni güzellik standardı, beklenmedik bir koku zenginliği için canlandırıcı silhat, baharatlı pembe biber, duyusal sümbül ve taze yaseminle daha da zenginleştiriliyor.

NestiDante’nin 23 karat altın yapraklı sebze sabunu Luxury Gold Soap ise altmış yıl önce başlayan doğal sabun serüveninin kilometre taşını kutlamak amacıyla içerisinde 23 karat altın yapraklar barındırarak sınırlı sayıda üretiliyor. Uzun ömürlülük ve dengenin simgesi olarak tarihin başlangıcından beri ünlü bir ikonik madde olan altın ile değerli bir doğal sabun yaratan NestiDante, geçmişine mükemmel bir saygı sunarken, Floransa’nın çiçek sembolü olan Soylu Zambak’ın yoğun pudra kokusuyla yeni güzellik standardı geliştiriyor.

Lüks grubunun bir diğer üyesi Platinli Sebze Sabunu ise 70. yıldönümünü kutlamak üzere NestiDante tarafından en değerli madde olan platinle hazırlanmış olup Luxury Gold Soap gibi sınırlı sayıda üretildi. Platin, terlemeyi düzenli halde tutarak doğal temizlik hissi sağlarken, değerli bir antioksidan olmasıyla da sağlıklı, sıkı ve pürüzsüz bir cilt oluşturuyor. Halis Floransa Kamelyası ile değerli Toskana Beyaz Yasemini’nin eşsiz ve yoğun kokusuyla mutluluk şarkısı yazıyor.

İsmi gibi romantik hisler uyandıran NestiDanteRomantica sebze sabunu çiçeklerin sihrini hayatımıza taşıyor ve unutulmaz anlarımıza tanıklık edecek çiçeksi notaların senfonisininbizi sarmalamasına yardımcı oluyor. Floransa Gülü ve Şakayık, Toskana Morsalkımı ve Leylak, Zambak ve Nergis, Kiraz Çiçeği ve Fesleğen, Vahşi Toskana Lavantası ve Mineçiçeği ile Şebboy ve Fuşya içerikli çeşitlerinin her biri yaydığı koku tınılarıyla duygusal hisler oluşturuyor.

İtalyanca aşk meleği anlamına gelen Amorino, NestiDante tarafından oluşturulan içeriğiyle de aşkı ve yaşama sevincini hayatımıza taşıyor. Ambalajında da melek figürlerine yer verilen sabunun Zambak Cazibesi, Su Rüyası ve Gül Buketi isimlerini taşıyan çeşitleri bulunuyor. Narin köpüğü sevgiyle sarmalanıyormuşsunuz hissi uyandırarak duyusal anlamda sükunet duygusu ve rahatlama oluştururken cildinizi besliyor.

Kokusu ve verdiği his kadar dekoratif şık ambalajlarıyla da dikkat çeken Chic serisi ise duyuları ele geçiren türlü türlü ve baştan çıkarıcı aromalar içeriyor.Hatmi çiçeği, baobab sütü ve frezya kokusunun birleşimi ile Chic Beyaz Kaplan, mürrüsafi, zencefil çayı ve paçuli kokusuyla Chic Bronz Leopar, vahşi orkide, kırmızı çay ve tiare çiçeği içeriğiyle Chic Kırmızı Piton çeşitleriyle arınmanın hazzına vardırıyor.

NestiDante;bu çeşitlerinin yanı sıra IlFrutteto, DolceVivere, Emozioni in Toscana, DeiColliFiorentini, ParadisoTrapicole, GliOfficinali, Philosophia, Olivae, Le Rose, Lavanda, Carolina e Edoardo, IlPrussimo, HortoBotanico, Bio Natura ve NoteFloreali gibibirbirinden farklı ve özel sabun çeşitleriyle tüm duyularınıza hitap ederken, hem ruhunuzu hem de cildinizi arındıyor.

Fiyatlar

Luxury Black Soap(Lüks Siyah Sabun) – Luxury Gold Soap – Luxury Platinum Soap (Platinli Sebze Sabunu) – Chic: 30 TL.

Romantica – 27 TL.

Amorino – 21 TL.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN