SAĞLIK -- 21 Mayıs 2016

Saç Ekiminde Doğru Bilinen Yanlışlar

Magazinizmir
Türkiye’de erkeklerin en sık şikayet ettiği konulardan biri saç dökülmesi. Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun dökülmüş saçlar saç ekimi ile geri kazanılabilir. Fakat çoğu şeyde olduğu gibi saç ekimi konusunda da bir bilgi karmaşası mevcut.

Sizin için seçtiğimiz doğru bilinen yanlışlar ile bir saç rehberi hazırladık.

Yazın Saç Ekimi Olmaz 

Halk arasında yaygın olan yazın saç ekimi olmaz düşüncesi yanlış bir bilgidir. Hem kış, hem de yaz mevsiminde yapılan saç ekimi operasyonu sonrasında 2 ila 5 gün arasında hastanın çok soğuktan ve çok sıcaktan kendini koruması yeterlidir. Saç ekimi işlemini ötelemek, belki de doğru zamanı hep ertelemek anlamına gelir. İyice dökülmesini beklemeyin.

Saç Ektiren Kişi Denize Giremez

Saç ekimi yapıldıktan 2 hafta sonra denize girebilirsiniz. Ayrıca ekim yapılan bölgeyi bir şapkayla yakıcı güneş ışınlarından 1-2 hafta korumalısınız.

Saç Ekimi İnce Telli Saçlara Yapılmaz

Bu da tamamen yanlış bir bilgidir. İnce telli saça sahip hastalara da saç ekimi yapılır. Saç telleri kalın hastalara göre ekim daha sık yapılır ya da doktorunuz sizi bu konuda en doğru şekilde yönlendirecektir.

Beyaz Saça Saç Ekimi Olmaz

Saç köklerinin ayırt edilmesi daha çok çaba ve özel çalışma ister. Özellikle beyaz saçlarda özel optik büyüteçler ile çalışmak gerekmektedir. Beyaz saç üreten saçlı derinin tedavisi kendi içinde farklıdır. Tecrübesiz ve ehil olmayan doktorların yaptığı beyaz saç ekimleri tamamen fiyasko ile sonuçlanabilir, dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak beyaz saçlar ekildiğinde sonuç daha doğal gözükür.

Saç Ekimi Bir Defa Yapılır

Saç ekimi saçsız alanın büyüklüğü ve donör alanda bulunan saçların sıklığıyla alakalıdır. Bu yüzden ekim yapılacak saçsız alanın büyük olması ve verici alandan bir seansta belirli sayıda saç kökü alınması sebebi ile tekrar yapılabilir veya dökülmesi devam eden başka bölgelere de ihtiyaç doğdukça ekim yapılabilir.


Transmed Profesyonelliği İle Saçlarınıza Kavuşun

22 yıldır erkek ve kadın saç dökülmesinin tedavilerini ve bilimsel yöntemlere dayalı saç ekimi teknikleri uygulayan Transmed, Avrupa’nın en çok tercih edilen Saç Ekim Merkezi. Siz de Transmed Saç Ekim Kliniği’nde Tıraşsız FUE, Taze Hücre ile Saç Ekimi, PRP Destekli Saç Ekimi gibi size en uygun yöntemlerden biri ile saç ekimi yaptırabilirsiniz.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN