SAĞLIK -- 31 Ağustos 2016

Kakülün 20 Cool Hali

Magazinizmir
Ünlülerin kaküllü En cool seçilen saç modellerini sizler için derledik.

Gigi Hadid de kız kardeşi Bella gibi geçici güzellik değişimlerine bayılıyor. 2016 MTV Movie Awards'ta sarışın bombshell sahte kâkülleriyle kırmızı halıda göz kamaştırdı.

Gigi Hadid

Genç model Hailey Baldwin'in ince kesim kâkülleri güzellik çıtasını yükseltiyor.Baldwin yüksek topuzu ve dağınık kâkülleriyle kırmızı halıda Jennifer Lopez'in gençliğini andırıyordu.

Hailey Baldwin

Her daim güzellik dönüşümleriyle bizi şaşırtabilen Kylie Jenner tabiki de kâküle de birçok kez şans veriyor. Kylie'nin seksi saçlarının peruk olduğu da siyah kâküllerinin altında yatan küçük, kirli bir sır.

Kylie Jenner

İkonik güzel Kate Moss yıllarca birçok radikal güzellik değişimini göğüsledi. Bu sayısız dönüşümler arasında açık ara favorimiz Kate'in altın renkli saçlarından dökülen kusursuz kâkülleri oldu.

Kate Moss

Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın asaletin sınırlarını zorlayan kâkülleri İngiltere'yi etkisi altına alabilecek kadar güçlü. Prenses Diana gibi stil ikonuna dönüşecek mi bilemiyoruz ama Cambridge Düşesi dengeli ve şık güzelliğiyle bizim ilham kaynağımız.

Cambridge Düşesi Kate Middleton

'Nymphomaniac' filmiyle tanıdığımız 25 yaşındaki oyuncu Stacy Martin masumiyeti ve seksapaliteyi aynı anda temsil eden kâkülleriyle favorilerimizden biri oluyor.

Stacy Martin

Adriana Lima 2015 MET Gala'da küçük bir kâkül denemesi yaptı. Victoria's Secret meleğinin uzun saçlarına eşlik eden asimetrik kâkülü ona egzotik bir hava katmış.

Adriana Lima

2016 Cannes Film Festivali'nde kırmızı halıyı podyuma dönüştüren Bella Hadid de 24 saatlik kâkülüyle radarımıza girdi. Bella geçici kâküllerini tamamladığı klasik ama elegan topuzyla Fransız şarkıcı Carla Bruni'yi andırıyordu.

Bella Hadid

Ödül törenlerinin kırmızı halıları radikal güzellik değişimlerini göstermek için idealdir. Kendall Jenner'da bu felsefeyi benimseyerek sivri kâküllerini AMAs 2015'te tanıttı. Yalnız Kendall'ın seksi kâküllerinin geçici olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradık.

Kendall Jenner

Ciara kült saç modeli kâkülün kolay ve cool kimyasını kırmızı halıda ispatlıyor. Ciara kâkülün sihirli gücünü kullanarak, basit bir topuzla kırmızı halıda göz kamaştırıyor.

Ciara

Kâkül deyince akla ilk Fransız güzelleri gelse de dağınık kâkülleri ve İngiliz cool'luğuyla Georgia May Jagger da listemize giriyor. İngiliz güzel stili içinde kusursuzca harmonize ettiği maskülerite ve feminiteyi kâkülün çocuksu ruhuyla dengeliyor.

Georgia May Jagger

90'ların süpermodel kuşağının bir başka ikonu Naomi Campbell yıllardır kâküle sadık kalan nadir isimlerden. Kâkül neredeyse başarılı modelin güzellik imzası haline geldi.

Naomi Campbell

Geçen hafta Mia Wallace'dan ilham alan karamel kâkülleriyle yakın markajımıza giren Rihanna uzun yıllar boyunca kâküler birçok kez şans verdi. Sarı saçlarıyla ilk kez 2012 Grammy Ödülleri'nde gördüğümüz şarkıcı doğal saçları ve dağınık perçemiyle eforsuz güzelliğinden epeyce bahsettirdi.

Rihanna

2016 CFDA'da Joan Smalls fütüristik güzelliğiyle dikkat çekiyor. Smalls, yükselişteki saç modellerinden olan mikro kâküllerini kırmızı halıda tanıttı.

Joan Smalls

Caroline de Maigret'nin ardından yeni nesil Fransız it-girl Jeanne Damas geliyor. Damas, Maigret'nin ayak izlerinden gidiyor ve kâkülü 'je ne sais quoi' güzelliğiyle ikonikleştiriyor.

Jeanne Damas

Selena Gomez de kâkül takımının daimi fenomenlerinden. Güzel şarkıcının son kâkül ilhamı da 70'lerin gerçek bohemlerinden oldu.

Selena Gomez

Eksantrik stiliyle dikkat çeken Fransız şarkıcı Soko kâkülü değil perçemi tercih ediyor. Özgün güzel ıslak görünümlü saçlarıyla tüm kırmızı halı etkinliklerini kolayca atlatabiliyor.

Soko

Taylor Swift de kâkülle mutlu beraberliğini yıllardır sürdüren isimlerden. Neredeyse her saç stili ve modeliyle kâkülü kullanan pop kraliçesini geçtiğimiz günlerde ilk defa doğal saçı olan dalgalı kâkülleriyle gördük.

Taylor Swift

Cesur güzellik tavrıyla Zendaya kırmızı halı etkinliklerinde korkusuzca yeni saç modelleri deniyor. Zendaya'nın kase kesimi içinde gizli kâkülleri de radarımıza giriyor.

Zendaya

FKA twigs 2014 yılında küçük bir güzellik kazası yüzünden Kleopatra'dan ilham alan örgü kâkülleriyle karşımıza çıktı. Orijinal güzelin dahiyane yöntemi onun sıradışı stiline bir kez daha hayran kalmamıza neden oldu.

FKA Twigs

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN