SAĞLIK -- 30 Haziran 2016

Çipli Meme implantı İle Göğüsleriniz Güvende

Magazinizmir
Meme estetiğinde en yeni teknoloji olan çipli meme implantı İstanbul'un ardından İzmir'de de uygulanmaya başladı.

Nano teknoloji ile üretilen çipli meme implantının 2020 yılına kadar dünyanın en iyi implantı kabul edildiğini dile getiren Estrella Estetik ve Güzellik Merkezi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Mollaosmanoğlu, "İmplantın içerisinde yer alan çip sayesinde implantta zamanla oluşabilecek değişimler takip edilebiliyor. Ayrıca memede oluşabilecek bazı hastalıkların da erken teşhisi sağlanmış oluyor" dedi.

Çip kartını doldurup 90 gün içerisinde firmaya teslim eden implant sahiplerinin internet üzerinden implantın takibini yapabileceğini vurgulayan Dr. Mollaosmanoğlu, 10 yıl içerisinde implantta herhangi bir problem olması halinde yenisi ile değiştirildiğini de sözlerine ekledi.

Damla Meme Devri Kapandı

Çipli meme implantının silikondan fakir olan ipeksi dokusu sayesinde terleme yapmadığını ve kapsül oluşumuna yol açmadığını dile getiren Mollaosmanoğlu "Amerika Sağlık Bakanlığı’ndan FDA onayı bulunan bu özel meme implantının en önemli özelliklerinden biri de kişinin duruşuna göre şekil alması. Eski tip implantlarda damla ya da yuvarlak şekil tercih edilirken yeni meme implantları kişi dik durumdayken damla şeklini, yatar pozisyondayken yuvarlak şekli alıyor. Dolayısıyla daha doğal bir görünüm sağlanmış oluyor" diye konuştu.

Talep Var

İzmir’de yaklaşık 2 hafta önce uygulamaya başladıkları çipli meme implantına göğüs büyütmeyi düşünenlerin hayli ilgi gösterdiğini söyleyen Dr. Salih Mollaosmanoğlu, "Geçtiğimiz günlerde bir kişiye çipli implant uygulaması yaptık. Hastamız da uygulamadan bir hayli memnun kaldı. Çipli meme implantına İzmir’de de yoğun talep olduğunu görüyorum. Operasyonu da oldukça rahat geçen Çipli meme implantı uygulamasının ardından kişi 1 ay boyunca korse kullanmasına rağmen 10 gün içerisinde rutin hayatına geri dönebiliyor" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN