HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 24 Haziran 2016

Geleceğin Modacılarından "Metaformoz" Defilesi

Magazinizmir
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, eğitimlerini “Metaformoz” adlı sergi ve defileyle tamamladı.

Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, Görsel İletişim, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin defilesi yoğun ilgi gördü. İlk olarak Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde düzenlenen öğrencilerin final sergisini İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan ve konuklar gezdi. Başkan Demirtaş ve Rektör Muğan daha sonra defileyi izledi. Okulun tören alanında gerçekleştirilen mezuniyet defilesinde, öğrenciler 4 ayda hazırladıkları ve metaformoz (başkalaşım) teması üzerinden esinlenerek oluşturdukları hazır giyim kıyafetlerini konukların beğenisine sundu.

Bakış Açıları Zenginleşti

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, 16 öğrencinin 147 giysi tasarımı hazırladığını belirterek, “Öğrencilerimizin dört yıllık öğrenim hayatları boyunca bakış açıları zenginleşti. Eğitimlerini mezuniyet koleksiyonlarına yansıtan gençler, özgünlüğü de tasarımlarına aktardı. Biz geleceğin tasarımla yaratılacağına inanıyoruz. Genç tasarımcıları, sektöre kazandırıyoruz. Bu defile bir yılın değil 4 yıllık emeğin sonucudur" dedi.

Öğrenciler Modellik Yaptı

Başak Gürsoy koreografisinde podyuma çıkan modellerin büyük çoğunluğunun üniversite öğrencilerinden oluştuğu gecede, Rönesans Ajans ve Hakan Hekimoğlu Ajans mankenleri de görev aldı. Koleksiyonların koordinatörlüğünü ise Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arzu Vuruşkan ile Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich birlikte gerçekleştirdi. Defilede Gözde Görgülü, Jurgita Kazokaityte, Burçak Mutlu, Selin Sarı, Özge Yetik, Bengisu Demir, Zeynep Karaoğlu, Ece Metiner, Gökçe Üstgül, Dilara Karaca, Müge Korkmaz, Ekin Özkan, Özgün İnceoğlu, Merve Gökesmer, Gülden Yaman ve Funda Seçal’ın tasarımları sunuldu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN