HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 11 Kasım 2016

Cos, Agnes Martin’den İlham Alıp Kapsül Koleksiyonunu Yarattı

Magazinizmir
Sade ve sofistike çizgileriyle dikkat çeken Cos, minimalizmin ünlü ismi, sanatçı Agnes Martin’in eserlerinden ilham alarak tasarlanan yeni bir kapsül koleksiyona imza attı.

Soyut anlatımın usta ismi Agnes Martin’in, New York Guggenheim Müzesi’nde açılan retrospektif sergisinin açılışı ile COS’un, Martin’in işlerinden esinlenerek sınırlı sayıda ürettiği yeni kapsül koleksiyonunun tanıtımının aynı zamana denk gelmesi, aslında hoş bir rastlantı oldu.

COS’un tasarım ekibi, Martin’in ikonik geometrik kompozisyonlarından yola çıkarak 12 parçalık özgün bir koleksiyon oluşturdu. Sanatçının kullandığı çizgilerden, renklerden ve doğal malzemelerden oluşan desenler, koleksiyonda keten gibi farklı kumaşlar üzerine işlendi.

Guggenheim Müzesi Koleksiyon ve Sergiler Kıdemli Küratörü Tracey Bashkoff, Martin ile ilgili olarak, "Birçok fotoğrafta gördüğüm kadarıyla özellikle pratik giyimi önemserdi" diyor.

COS’un bu kapsül koleksiyonu kısıtlı bir zaman süresince mağazalarda ve Guggenheim Müzesi mağazasında görülebilir. Ayrıca Agnes Martin retrospektif sergisinin 11 Ocak 2017’ye dek devam ettiğini de hatırlatalım.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN