MAGAZİN -- 5 Ağustos 2016

Yüzde Yüz Organik Kahvaltının Adresi Zeytinaltı

Magazinizmir
Alaçatı sevdalısı Sezginer kardeşlerin, bundan 8 yıl önce organik ürünler sunabilecekleri bir kahvaltı mekanı açma fikrinden doğan Zeytinaltı, gerçek Alaçatı lezzetlerini arayanların vazgeçilmez adresi oldu.

Alaçatı’da ilk pansiyonu açan Cemil Sezginer’in çocukları Hanife, Keriman ve Atilla Sezginer tarafından kurulan Zeytinaltı, yüzde 100 organik ürünlerden oluşan kahvaltı menüsüyle, misafirlerini, üzümbağlarının arasında, zeyin ağaçlarının gölgesinde ağırlıyor. Kendi yetiştirdikleri üzümlerden ürettikleri üzüm suları ise mekanın vazgeçilmez lezzetlerinden. Sezginer kardeşlerin, kendi bahçelerinde yetişen hemen hemen tüm meyvelerden ürettikleri reçeller, yine kendi ürettikleri zeytinler kahvaltı sofrasının baş köşesinde yer alıyor.

Zeytinaltı’nın, şehrin gürültüsünden uzak, doğayla başbaşa huzurlu bir ortamda kahvaltı yapmak isteyen ailelerin ilk tercihi olduğunu dile getiren Atilla Sezginer, "Sunulan eşsiz lezzetler ile büyük bir keyifle kahvaltınızı edebileceğiniz, minderlere uzanıp gazetenizi okuyabileceğiniz, isterseniz hamaklarda kestirebileceğiniz eşsiz rahatlığı konuklarımıza sunmak için hazırlanmış bir mekanız. Kahvaltınızı yaptıktan sonra bahçemizde yetişen meyveleri dalından koparıp yiyebilir, kendi bağımızda yetişen üzümlerden yaptığımız üzüm suyunun ferahlatıcı lezzetini tadabilirsiniz" dedi.

Bahçelerinde yetişen meyve ve sebzelerde 10 yıldır hiç kimyasal kullanmadıklarının altını çizen Sezginer, "Zeytinaltı’nda sunduğumuz kahvaltıda tamamen bu organik ürünleri kullanıyoruz. Konuklarımıza, kahvaltı esnasında beğendikleri ürünleri küçük şirin ambalajlarda satın alma imkanı da sunuyoruz" diye konuştu. Tüm hafta boyunca saat 17.00’a kadar hizmet veren Zeytinaltın’nda, talep gelmesi halinde gruplara akşam yemeği hizmeti de veriliyor. Grup yemeklerinde ise ağırlıklı olarak zeytinyağlı yemekler tercih ediliyor.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN