MAGAZİN -- 7 Haziran 2016

Yıl Sonu Gösterisi Renkli Geçti

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi öğrencileri, Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’ndaki yıl sonu gösterisinde hünerlerini sergiledi.

Yıl boyunca pek çok kültürel-sanatsal çalışmaya katılan öğrencilerin açtığı sergi, “Barış İstiyoruz” temalı şiir dinletisi ve “çevre” konulu tiyatro gösterisi büyük alkış aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılında kentsel olanaklara erişimi kısıtlı çocuk ve gençler ile ailelerine hizmet vermek amacıyla açtığı Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi öğrencileri yıl sonu etkinliğinde bir araya geldi. Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlik "Barış İstiyoruz" adlı şiir dinletisi ile başladı. 8. sınıf öğrencileri, ünlü şairlerin barış temalı sözleriyle "Atilla İlhan", "Cahit Kulebi" ve "Sunay Akın"dan şiirler seslendirdikleri dinletiyi büyük Önder Atatürk’ün "Yurttu Sulh, Cihanda Sulh" sözleriyle tamamladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile ortaklaşa hazırlanan "Orman Dile Geldi" oyununu da sahneye koyan çocuklar ayakta alkışlandı. 30 Mart’ta yaşamını yitiren oyunun yazarı emekli öğretmen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi Asuman Yakut, sinevizyon gösterimiyle anıldı. Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi öğrencilerinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve İzmir Fotoğrafçılar Derneği işbirliği ile açtığı fotoğraf, yine çocukların yıl boyu ürettiği kağıt kıvırma sanatı ürünleri, sabun ve annelerin yaptığı tel kırma eserler sergisi büyük ilgi gördü.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN