MAGAZİN -- 6 Ağustos 2016

Yeni Pidesine İsim Arıyor

Magazinizmir
Çeşme’nin 42 yıllık lezzet durağı Dost Pide’nin sahibi Reşat Akbaykal, bu sezon servise sunduğu tamamen kendi üretimi olan Dostaki’nin gördüğü yoğun ilgiden sonra gelecek yıl da yeni bir ürünle sezonu açmak için şimdiden çalışmalara başladı.

Çeşme Ilıca’da 42 yıldır faaliyet gösteren Dost Pide’nin sahibi Reşat Akbaykal, mesleğine duyduğu aşkla sürekli kendini geliştirme çabasında. Her yıl "bu sezon nasıl fark yaratabilirim" düşüncesiyle sürekli araştıran Akbaykal, kendi yarattığı Dostaki isimli yemeğin gördüğü ilgiden oldukça memmun. Akbaykal, şimdiden gelecek sezon için de çalışmalara başladı. Yeni bir pide türü üzerinde çalışan Akbaykal, "Bir araba firması gibi prototipler hazırlıyorum. Değişik malzeme kombinasyonları, farklı pişirme teknikleri deniyorum. Bu kış çalışmalarımı hızlandırıp yeni pidemizi gelecek sezon menüye eklemek istiyorum" dedi.

 

Yeni pidenin içeriği hakkında bilgi vermeyen Akbaykal, "Sadece şu kadarını söyleyebilirim. Yeni pidemizde et/kıyma kullanmayacağız. Vejeteryanların ilgi göstereceği bir ürün olacak. Denemelerimi yapıyorum ancak yeni ürünümüze henüz isim bulamadım. Beni en çok zorlayan kısım isim bulmak oluyor" diye konuştu.

 

"Çeşme’nin İmajını Zedeliyorlar"

 

Çeşme ve Alaçatı’nın çok pahalı olduğu yönünde yapılan yayınların ve sosyal medya paylaşımlarının doğruyu yansıtmadığına da değinen Akbaykal, şöyle konuştu; "Her sezon öncesi Çeşme ve Alaçatı’nın pahalı olduğu yaygarasını koparıp karalama kampanyası yapanlar var. Çeşme her keseye hitap eden turistik bir ilçe. Dünyanın neresine giderseniz gidin durum böyle. Ucuzu da var pahalısı da. İsteyen Çeşme Kumrusu ile doyar isteyen balık restoranına gider. Her bütçeye uygun bir mekan mutlaka bulursunuz. Bu, "Çeşme pahalı" imajını yıkmak için hem esnafımıza hem de basınımıza büyük görev düşüyor. Çeşme’nin gelişimine katkı sağlamak için esnaf ve basın işbirliği şart." dedi.

 

 

 

HABER: Mesut Varlık

FACEBOOK İLE BAĞLAN