Yabancı Tarım Gazetecileri İzmir'e Hayran Kaldı

Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TAGYAD) daveti üzerine bu yıl basın turunu Türkiye'de düzenleyen Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) temsilcileri İzmir'e hayran kaldı.TAYGAD Başkanı İsmail Uğural, 20 yabancı gazetecenin K.F.C. Gıda'nın İzmir'in Menemen ilçesindeki tesislerini ziyaretlerinde yaptığı açıklamada, "Yabancı konuklarımız İzmir'deki tarımsal çeşitliliğe hayran kaldılar" dedi.

Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TAGYAD) daveti üzerine IFAJ üyeleri bu yıl Türkiye'yi ziyaret etti. İzmir'deki ekonomi sektörünün temsilcilerini ziyaret eden heyet, Menemen'deki K.F.C. tesislerini de yerinde gördü. K.F.C. Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep'in ev sahipliğinde tesisleri gezen ve incelemelerde bulunan 20 yabancı gazeteci, daha sonra fabrika çıkışında hatıra fotoğrafı çektirdi. TAGYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğural, geziyle ilgili bilgiler vererek, "Türkiye’de Tarım Gazetecileri Federasyonu olarak 17 farklı ülkeden temsilcinin yer aldığı dünya tarım medyasını temsil eden kuruluş olarak Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) Heyetini K.F.C. Gıda'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

İzmir'deki Çeşitlilik Şaşırttı

IFAJ'ın her yıl dünyada bir ülkeye basın turu düzenlediğini vurgulayan Uğural, "TAGYAD'ın daveti üzerine IFAJ üyeleri bu yıl Türkiye'ye gelmeye karar verdi. IFAJ Temsilcisi ve 18 farklı ülkeden gelen 20 uzman tarım gazeteci ile yoğun bir program kapsamında İzmir'i dolaşıyoruz. Misafirlerimize kuru meyveden, seracılığa, su ürünlerinden süt hayvancılığına kadar geniş bir yelpazedeki İzmir tarımını ve ekonomik hayatını tanıtmaya çalışıyoruz. Kendileri bu organizasyonumuzdan oldukça mutlular. Bu kadar geniş bir tarımsal çeşitliliğin aynı bölgede olması onları oldukça şaşırttı. Dünyanın çok az yerinde böyle bir çeşitliliğin olabileceğini söylüyorlar" dedi.

Celep : "Ülkemiz Adına Çok Olumlu Bir Gelişme

Menemen'deki K.F.C. Gıda Tesisleri'ndeki sunum ve ürün kalitesinin yabancı gazetecileri oldukça etkilediklerini ifade eden Uğural, "Yabancı gazetecilerin ortak kaanati, Dünya çapında bir tesis" oldu. Heyet, İzmir'e gelmekten son derece mutlu" dedi. K.F.C. Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep ise, Uğural'ın önderliğinde yabancı gazetecileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Böyle bir organizasyonu tertiplediği için Sayın Uğural'a İzmirliler, İhracatçı Birlikleri ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten şu anda Türkiye'nin ihtiyacı olan bir gelişme. Gazetecilerin haberlerini kendi ülkelerindeki medya mecralarında yayınlaması bizim için çok önemli. Ülkemiz bu çalışmadan dolayı önemli bir katma değer sağlayacaktır" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği, Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu, K.F.C. Gıda İzmir, İzmir K.F.C. Gıda, Birol Celep, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti