MAGAZİN -- 24 Ağustos 2016

Türkiye'nin Egea'sı Poyraz'da

Magazinizmir
Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği otomobil projesinin ikinci kompakt sınıf modeli Fiat Egea Hatchback, 53 bin 900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Fiat showroomlarında.

Göz dolduran geniş kokpiti ile birlikte sürücü ve yolcu güvenliğini ön planda tutarak tasarlanmış gövdesi ile yüksek dinamik rijitlik sağlayan yapısal güçlendirmeleri, bozuk yollarda etkili olan ve yüksek frekanslı titreşimleri sönümleyen özel amortisörler ile sürüş konforu artırılıyor.

"Uygun Fiyat Avantajı"

Fiat Egea Hatchback’in 5 yıl veya 100 bin kilometre garantili olarak satışa sunulduğunu belirten Poyraz Otomotiv İzmir Şubesi Satış Müdürü Sedat Sert, Egea’ya 53 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla Fiat severlerin sahip olabileceğini söyledi. Türkiye’de en çok otomobil satarak ödül kazanan ve Türkiye’deki Fiat bayileri arasında uyguladığı kişiye özel kampanyalarla bir adım öne çıkan Poyraz Otomotiv, Fiat’ın son eseri Egea’yı uygun taksit seçeneklerinin yanı sıra hazırladığı takas imkanları ile İzmirlilerle buluşturuyor.

"Evdeki Tablet Teknolojisi Otomobilde"

Fiat Egea Hatchback’ta sürücü ve yolcu güvenliğinin ön planda olduğunun altını çizen Sert, "Aynı zamanda hayatı kolaylaştıran teknolojilere sahip bir araç. Fiat Egea Hatchback, yeni nesil bilgi-eğlence sistemine sahip olan ilk model olarak ön plana çıkıyor. Bu sistem, tıpkı evdeki tabletlerimizde olduğu gibi yüksek tepki hızı, parmak hareketleri ile kaydırma, yakınlaşma ve uzaklaşma kolaylığına sahiptir. Akıllı telefonların ekranını tablet ekrana yansıtarak, belirli bazı uygulamaları, otomobilinizin ekranından kullanma imkanı sağlayan yeni sistem, Uconnect sisteminden aşina olunan Bluetooth bağlantısı, sesli komut, araç bilgi ve ayar ekranları ve de entegre navigasyon gibi unsurları da bünyesi altında barındırıyor. 7 inçlik tablet ekran ve yüksek çözünürlük ile kullanışlılığı artan geri görüş kamerası kadar hız sabitleme sistemi, park, far ve yağmur sensörleri Fiat Egea Hatchback’in sunduğu, gerçekten ihtiyaç duyulan ve hayatı kolaylaştıran kabin içindeki teknolojilerden sadece bazıları" diye konuştu.

,

Tasarımı İle Göz Dolduruyor

Fiat Egea Hatchback, sahip olduğu ekstra özellikler ile rakiplerine göre daha sessiz bir sürüş konforu sağladığını ifade eden Sert, " Gövdede yüksek dinamik rijitlik sağlayan yapısal güçlendirmeleri, motor ve aktarma organlarındaki titreşim sönümleyicileri ve izolatörleri, izolatörlü çamurluk kaplamaları rahat bir sürüş sergiletiyor. Aynı zamanda yüksek yutumlu tavan kaplama yapısı ve araç içi ek izolatörleri ile kabin içinde eşsiz bir akustik performans sunuyor. Bozuk yollarda etkili olan ve yüksek frekanslı titreşimleri sönümleyen özel amortisörler (FSD valfli) ile sürüş konforu artırılıyor. Araç ağırlığı, yakıt tüketimine etki eden en mühim faktörlerden birisidir. Öte yandan araç gövdesinin mukavemeti; yolcu güvenliği, sürüş konforu ve akustik seviyesini etkilemektedir" dedi.

Genişliği, bagaj hacmi, konforu ve sınıfından ayrıştıran teknolojisi ile yine ezber bozan Egea Hatchback, 5 yıl/100 bin kilometre garantili olarak müşterilerin beğenisine sunuluyor. Sınıfında ilk kez standart olarak sunulan üstün teknolojik donanımlarıyla dikkat çeken Fiat Egea Hatchback, ilk etapta manuel şanzımanlı olarak 1.4 litre 95 HP ve 1.4 litre T-Jet 120 HP benzinliyle, 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 120 HP Multijet dizel motor seçenekleriyle sunuluyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN