MAGAZİN -- 20 Aralık 2016

Tiyatro Oyunu İle İş Güvenliğini Anlattılar

Magazinizmir
GDZ Elektrik Çözüm ortağı SETAŞ İzmir ve Manisa bölgesinde elektrik arıza onarım bakım hizmeti veren çalışanlarına, tiyatro oyunu ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi.

En tehlikeli iş sınıfında faaliyet gösteren ve GDZ Elektrik’in çözüm ortağı olan İzmir merkezli SETAŞ Sistem Bilişim İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd.Şti., iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanlarını bilgilendirmek ve farkındalıklarını artırmak için İSG Forum Tiyatro sunumu ile bir dizi eğitim gerçekleştirdi. İzmir ve Manisa’da toplam 10 oturumda gerçekleştirilen eğitimlere şirketin 560 çalışanı katıldı.

"Farkındalık Yaratmak İstiyoruz"

İş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık yaratmak istediklerini dile getiren SETAŞ Sistem Bilişim Genel Müdürü Oğuz Sertaç Yılmaz, "Farkındalığı eğitimler ile sağlıyoruz. Uygulamalı eğitim ve drama farkındalık adına daha etkili oluyor. Klasik eğitimlerimizi de periyodik olarak veriyoruz. Bu eğitim dönemini ise tiyatral olarak gerçekleştirmek istedik. 6 Aralık'ta başlayan İzmir ve Manisa’da gerçekleştirdiğimiz eğitimler toplam 10 oturumda tamamlandı" dedi.Eğitimler için profesyonel bir tiyatro ekibi ile çalıştıklarını ifade eden Sertaç Yılmaz, "Eğitim programımızı Yılmaz Tüzün ve Yasemin Tüzün koordinatörlüğündeki ÖBTT tiyatro ekibi hazırlıyor. Kendilerine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN