MAGAZİN -- 8 Ağustos 2016

Ted İzmir Koleji İzmir'de Lise Eğitimine Başlıyor

Magazinizmir
Türkiye’nin modern ve aydınlık yüzü TED İzmir Koleji’nin lisesi İzmir’de faaliyete başlıyor.

Gelişmiş bir Türkiye için eğitimin vazgeçilmez önemine inanan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetini kuran kadroların öncülüğünde 31 Ocak 1928’de kurulmuş olan Türk Eğitim Derneği, 85 yıldır eğitimin neferi olarak binlerce öğrenci yetiştirdi. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında lise eğitimine de başlayacak olan TED İzmir Koleji Milli eğitimde etkin ve önemli bir rol üstlenmeye devam edecek. TED İzmir Koleji’ni İzmir Urla’da açarak TED anlayışını ve kalitesini İzmir ile buluştururken lise eğitiminde ilk yıl hazırlık sınıfları ile eğitim meşalesini ile İzmir’de yeni bir heyecan yaratacak. TED İzmir Koleji Lisesi’nde kademeli olarak diğer sınıfların eğitimine de başlanacak. TED İzmir Koleji’nde eğitim 5 yıl olacak ve TED İzmir Koleji Lisesi’nde ulusal programların yanı sıra seçmeli olarak 9. Sınıftan itibaren BİY (Bilim İnsanı Yetiştirme), 9 ve 10.sınıflarda Cambridge IGCSE programı, 11 ve 12.sınıflarda Cambridge AICE Diploma ve yine 9. sınıftan itibaren Türkiye’de sadece TED Okullarında kullanılabilen BTEC ( Business and Technology Educatiın Council) eğitim programları uygulanacak.

TED Yönetimi İzmir’de

TED İzmir Koleji’nin lisesinin İzmir’de faaliyete girmesiyle ilgili TED İzmir Koleji’ nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, TED İzmir Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Eda Manav, TED İzmir Koleji Okul Müdürü İrfan Urhan katıldı.

TED Genel Müdürü Sevinç Atabay TED kültürünün İzmir’de lise eğitimine farklı bir boyut getireceğinden ve özel eğitim öğretim programlarıyla öğrencileri uluslararası üniversite eğitimine hazırladığını vurguladı. TED İzmir Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Eda Manav eğitimin yanı sıra teknolojik donanımlı dersliklerin ve sosyal gelişim alanlarının eğitim kalitesini yükseltmek adına büyük önem taşıdığını belirtti. TED İzmir Koleji Lisesi’nin bu anlamda öğrencilerin bireysel, sosyal ve kültürel açıdan tüm gereksinimlerini karşılayacağının müjdesini verdi .TED İzmir Koleji Okul Müdürü İrfan Urhan öğrencilerimize başarı dolu bir gelecek için TED kültürü çatısı altında en iyi eğitimi vermeyi hedeflediklerini belirtti. TED İzmir Koleji Kurucu Temsilcisi Burhan Keleş yeni eğitim- öğretim yılında öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

 

Uygar, Çağdaş ve Eğitime Önem Veren Vizyonu İle İzmir TED Koleji İzmir'e Çok Yakışacak

Türk Eğitim Derneği eğitim kurumlarının hedeflerini gerçekleştirmede en önemli gücün eğitmen kadrosu olduğuna inanıyor. Bu nedenle İzmir TED Koleji’nde görev yapacak alanında ve öğretmenlik mesleğinde yetkin eğitmenlerin seçiminde profesyonel bir yaklaşım benimseyen sistemde eğitim personeli hizmet içi eğitimlerle planlı ve sürekli bir şekilde desteklenecek.

 

 

Çift Diploma Şansı

Türk Eğitim Derneği ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında yapılan anlaşma sayesinde öğrencilerin lise eğitimlerinin bir kısmını Kanada’da sürdürmeleri sağlanacak. Yine TED İzmir Koleji’nin eğitim sisteminin ayrıcalığından yararlanacak olan öğrenciler Kanada’daki üniversitelere sınavsız geçme imkanından yararlanabilecek.

Yeşilin İçinde Çevreye Saygılı Eğitim Merkezi

Urla’da Mareşal Fevzi Çakmak Mah. Zeytinalanı’nda 15.046 metrekare arsa üzerine kurulu 14573 metrekare kapalı alanda eğitim verecek olan TED İzmir Koleji, 3560 metrekare açık oyun alanları ile öğrencilerin nefes alacağı bir ortamda eğitim öğretim görmesine olanak sağlayacak.

Modern Kampüste Geleceğin Liderlerini Yetişecek

TED İzmir Koleji’nde teknolojik donanımlı 53 derslik, proje tabanlı 5 laboratuvar, sanat, kültür, hobi atölyeleri ile 350 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, 500 kişilik yemekhane yer almaktadır. 1.200 kişilik nüfusun gereksinimlerini karşılayabilecek düzeyde bir dizi yaşam merkezini içerecek yapıda projelendirilen TED İzmir Kampüsü sahip olduğu tesisi ile sadece Türkiye’de değil dünyada da eğitim kampüsleri arasında örnek gösterilebilecek özelliklere sahip. TED İzmir Koleji çağdaş ve modern eğitim kampüsü ile formel eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de ev sahipliği yapacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN