HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Ekim 2016

Sinema Keyfi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Magazinizmir
Konak Belediyesi ve Hezarfen Film Galeri işbirliğinde beyazperdenin ödüllü filmleri İzmirli sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Konak Belediyesi’nin Hezarfen Film Galeri ile birlikte düzenlediği Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları’nın yeni sezonunun ilk gösterimi 'Tarla' filmi ile başladı. Bu yıl Türk Sineması’nın değerli oyuncularından Tarık Akan’ın anısına düzenlenen etkinlik Konak Belediyesi’nin Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi Benal Nevzat Salonu’nda seyirci ile buluştu. Etkinliğe Tarla filminin yönetmeni, senaristi ve aynı zamanda görüntü yönetmenliğini de üstlenen Cemil Ağacıkoğlu da katıldı. Ödüllü filmleri Eylül ve Özür Dilerim ile tanınan Ağacıkoğlu’nun üçüncü uzun metrajlı filmi olan Tarla, İzmirli sinemaseverler tarafından beğenildi. Salonu hınca hınç dolduran seyirciler filmin sonunda Ağacıkoğlu’na soru sorma fırsatı da buldu. Her ay birbirinden değerli bir film sinemaseverlerle buluşturacak olan ‘Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları’ kapsamında Kasım ayında da yönetmen Mustafa Kara’nın Türkiye’nin Oscar aday adayı ‘Kalandar Soğuğu’ filmi ile sinemaseverleri buluşturacak.

Dünya Filmleri Seyirciyle Buluşacak

Konak Belediyesi’nin yine Hezarfen Film Galeri ile birlikte düzenlediği Dünya Festivallerinden Filmler sezonunun ilk gösterimi ise 19 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 'Muhteşem Boccacio' filmiyle yapılacak. Paolo ve Vittorio Taviani’nin yönetmenliğini üstlendiği İtalya, Fransa ortak yapımı filmde 13. Yüzyılın Floransa’sında 7’si kız 3’ü erkek 10 çocuğun kara ölüm vebadan kurtulmak için kaçarak kırsal bir bölgede sığınak aramaya karar vermesi ve bu sürede birbirine anlattığı hikayeler konu ediliyor. Her ay bir filmin gösteriminin olacağı etkinlik ücretsiz olarak tüm İzmirlilere açık olacak.

FACEBOOK İLE BAĞLAN