MAGAZİN -- 29 Ağustos 2016

Sevgi Çağal’dan Alaçatı’ya Merhaba Sergisi!

Magazinizmir
Sezon boyunca farklı sanatçılara ev sahipliği yapan Bazen Atölye, Sevgi Çağal’ı ağırladı.

Amerika'dan Fransa'ya, İngiltere'den Hollanda'ya, İtalya'dan İsviçre'ye, 25 kişisel sergi ile 40 karma sergiye imza atan Sanatçı Sevgi Çağal ilk defa eserlerini Alaçatı Bazen Atölye'de sergiledi!

Sergiye katılanlar arasında Zeynep Tunuslu, Berna Özkan, Selami Özpoyraz, Ayten-Ayhan Baysal, Çiğdem Baysal, Oğul Türk, Gözde Dalokay, Sevda-Can Ortabaş, Yeşim Alca, Ayla Pekoğlu, Aysu Lü, Ceyna Sepet, Huriye Ceyhan, Ece Pekoğlu, Çiğdem Aker gibi isimler vardı.

"Bazen Atölye" söyleşileri Ayşe Tolga ile devam edecek.

Bazen Atölye

Kapılarını 7. Alaçatı OT Festivali’nde açan “Bazen Atölye” sanatseverleri Alaçatı’da buluşturuyor.
"Bazen Atölye", Hacımemiş Mahallesi’ndeki eski bir Rum evinin her odasında farklı bir marka ve tasarımcıya tüm ürünlerini tanıtma olanağı sunuyor.
Atölyenin bir bölümü ise resim ve heykel sanatçılarına ayrılmış.
Özel ve hikayesi olan tasarımlar bu sezon, "Bazen Atölye"de bir araya gelerek yeni tasarımcılara ve koleksiyonlara ilham kaynağı oluyor.
İlki OT Festivali’nde Kişisel Dönüşüm Atölyesi Kurucusu ve Yazar Aret Vartanyan ile başlayan atölyeler Modacı Zeynep Tunuslu, Refikadan ürünleriyle Refika Birgül, nefes egzersizleriyle Nevşah Karamehmet, ekşi maya ekmek yapımıyla Ali Shiro, "Mahlukat Bahçesi" resim sergisiyle Ümit Ünal, "Life is Simple" fotoğraf sergisiyle Hatice Beşün ve enerji terapisti Sintia Mazon, Ressam Günseli Kato, Oggusto.com kurucusu Özlem Güsar,  ve çocuk kitapları yazarı Defne Ongun, sanatçı Sevgi Çağal ile devam etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN