MAGAZİN -- 6 Mayıs 2016

"Sahipsiz Can Dostlarına Umut Oldular"

Magazinizmir
Karşıyaka Rotaract Kulübü sokaklar ve barınaklardaki zor şartlar altında yaşayan, yaşanabilir yeni alanlara-iyileştirilmelere ihtiyaç duyan sahipsiz tüm hayvanlar için uzun soluklu bir proje gerçekleştirdiler.

Bu doğrultuda ilk aşamada sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler yardımıyla ihtiyacı olduğu belirlenen barınaklara, bakımevlerine su ve mama teknesi bağışında bulundular. Ayrıca kış mevsimini daha kolay şartlarda geçirebilmeleri adına sokak kedileri için ısı ve su yalıtımlı yuvalar yaptılar.

Can dostlarına umut olmak adına çıktıkları yolda en son olarak Urla Köpek Rehabilitasyon ve Bakımevi’ne ziyarette bulunan, burada bir de barınaklardan hayvan sahiplenmeyi özendirici kamu spotu çeken kulüp üyeleri, sahipsiz canların daha kaliteli tedavi olabilmesi için; yarı otomatik operasyon masası ve ameliyat malzemeleri bağışında bulundular.

Karşıyaka Rotaract Kulübü Başkanı Gülce Pınar Soykut ziyaretin amacına ulaştığını belirterek "Sokaklardaki ve bakımevlerindeki sahipsiz hayvanların tek ihtiyacı iyi bir bakım, tedavi ve bolca sevgi. Bizlerde istedikki aslında yanıbaşlarımızda yaşayan, çoğu zaman farkında bile olmadığımız sevimli dostlarımızın seslerini herkese duyurup farkındalık yaratalım, onlar için daha yaşanabilir alanlar oluşturulmasına destek olalım. Amacımıza ulaşmış ve can dostlarımıza umut olmuş olmak bizleri çok sevindirdi. Bu süreçte bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN