MAGAZİN -- 17 Ağustos 2016

Sağlıkçı Adaylarının Üniversite Sevinci

Magazinizmir
İzmir Sağlık Koleji’nden mezun olan öğrencilerin büyük bölümü, meslek liselerinin ayrıcalıklı yerleşme koşulu olan sınavsız geçiş sistemi ile İzmir’in en çok talep gören devlet ve özel üniversitelerine girmeye hak kazandı.

İzmir Sağlık Koleji'nden mezun olan öğrencilerin büyük bölümü, meslek liselerinin ayrıcalıklı yerleşme koşulu olan sınavsız geçiş sistemi ile İzmir'in en çok talep gören devlet ve özel üniversitelerine girmeye hak kazandı. Kolejin yetkilileri, "Okulumuzdaki öğrencilerle gurur duyuyoruz" dedi.
Bornova'daki Özel İzmir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden (Özel İzmir Sağlık Koleji) mezun öğrenciler, üniversiteye girişte önemli bir başarıya imza attı. Okullarından mezun olan öğrencilerinin bir bölümünün işe başladığını, üniversiteye devam etmek isteyenlerin ise üniversiteye girdiğini belirten okul yetkilileri, "Öğrencilerimiz üniversiteye girişte büyük bir başarı elde etti. Öğrencilerimiz puanı yüksek kamu ve özel üniversitelerine girerek gururumuz oldular" diye konuştu.

Hem Mesleğe Hem de Üniversiteye Hazırlık

Öğrencilerini teorik ve uygulamalı mesleki dersler, staj programlarıyla mesleklerine, temel branş dersleri ve rehberlik hizmetiyle ise üniversiteye hazırladıklarını belirten okul yetkilileri, "Mezun olduktan sonra çalışmayı tercih eden öğrencilerimiz, şu an özel hastanelerde görev yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Ege Üniversitesi'nin Sınavsız Geçiş Kontenjanının Yüzde 502si İzmir Sağlık Koleji'nden

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden alınan bilgilere göre İzmir Sağlık Koleji öğrencileri, Ege Üniversitesi Anestezi Bölümü'nün kontenjanın yüzde 50'si doldurdu. Dokuz Eylül, Katip Çelebi, Pamukkale, Ekonomi, Aydın, Uşak, Yeni Yüzyıl, Arel gibi üniversitelerindeki Anestezi, Fizyoterapi, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakımı, Laboratuvar Teknisyenliği, İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği, Odyometri, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümlerini kazandılar. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN