MAGAZİN -- 26 Mart 2019

Ragıp Haykır Sahnesi Kaşıkçılar Oyunuyla Açıldı

Magazinizmir
2014 Aralık ayından bu yana, özellikle Karşıyaka seyircisinin dört gözle beklediği Devlet Tiyatroları Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi törenle açıldı.

Karşıyaka Belediye Bandosu'nun mini konseri ile başlayan törende, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Edebi Kurul Başkanı Bozkurt Kuruç, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcıları Ahmet Nuri Ekici ve Turan Erdeğer, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcıları Ali İhsan Tercan, Hakan Eroğlu ve Serdar Kamalıoğlu, Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Hamdi Süha Barlak ve Tiyatro Yönetmeni Metin Oyman, açılış kurdelesini birlikte kesti.

Kurdele töreninden sonra kokteylde zaman geçiren davetliler, ardından binada sahnelenen ilk oyun 'Kaşıkçılar'ı izledi. Oyun başlamadan önce konuşma yapan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt; Devlet Tiyatroları olarak İzmir’de Bornova Bozkurt Kuruç Sahnesi'ni ve Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'ni açtıklarını, 27 Mart’ta Adana Sabancı Oda Tiyatrosu'nu açacaklarını ifade etti. İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut ise, "Binaların açılışında bizlerden desteğini esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Kurt’a, Genel Müdür Yardımcılarımıza ve gece gündüz demeden çalışan İzmir Devlet Tiyatrosu personeline sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Perdelerimiz sonsuza kadar açık kalacak" dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN