MAGAZİN -- 6 Haziran 2016

'Neos Kipos' Alaçatı’da Bir Yunan Meyhanesi

Magazinizmir
Geçtiğimiz sene hizmete giren Alaçatı'nın bahçe konseptli butik oteli Nea Garden Hotel'de Yunan Meyhanesi açıldı.

Nea Garden’da "Yunan Meyhane" geceleri... Ünlü şef ‘Stathis Dapiapis’ Yönetimi’nde birbirinden lezzetli Yunan ve Ege Mezeleri, Grup Sirtaki’nin canlı performansı Ege esintileri eşliğinde Nea Garden misafirlerini bekliyor.

Asmalımescit’ten Alaçatı’ya…. Dededen Toruna… Ünlü Şef ‘Stathis Dapiapis’

Asmalımescit’in ünlü Rumeli Meyhanesi, 'Neos Kipos' adıyla bu yaz Alaçatı’da Nea Garden Hotel de hizmet verecek. Yunanlı şef  'Stathis Dapiapis' yönetiminde hizmet verecek restaurant orjinal Yunan Meyhanesi konseptinde.

Yunanistan’ın Dedeağaç şehrinde dünyaya gelen Stathis, adını taşıdığı dedesinden miras alıyor mutfak kültürünü. Babası Kostas’da hem balıkçılık hem de restoran işletiyor. Aile restoranında yetişen Stathis’in tarifleri anne ve babasının izlerini taşıyor. Bugün kullandığı tariflerin çoğu, babasından miras kalanlar.

Babasının damla sakızlı ahtapotu, annesinin meşhur salatası, dedesinin safranlı levreği, hepsi Stathis’in mutfağının lezzetleri. Dedeağaç’ta 5 yıldızlı bir otelde 9 sene Executive Chef olarak çalışan Stathis, eşi Nihal Hanım ile tanışınca İstanbul’da yaşamaya başlıyor.

İlk restoranı KalaBalık’ı İstanbul’da açan Stathis, sonrasında farklı restoranlarda ve otellerde başaşçı olarak çalıştı. Sakız adasından getirilen malzemelerle hazırlanan damla sakızlı ahtapot salatası ve şevketi bostanlı karides güveç’in muhteşem lezzetleri için bu yaz Neos Kipos’a mutlaka uğrayın.

 

Alaçatı’nın bahçe Konseptli Oteli Nea Garden

Nea Garden Hotel, Alaçatı’nın çam kokusuyla dolu en yeşil bölgesi Çamlıkyol’da dünyaca ünlü Ilıca Plajı ve Alaçatı merkeze yürüyüş mesafesinde, bölgede eşine nadir rastlayabileceğiniz büyüklük ve ferahlıkta 24 tane suit odadan oluşmaktadır.

Her biri toplamda 50 metrekare olan ve içlerinde bir yatak odası, salon, teras-balkon ve banyo bulunan odalar geniş aileler için de konforlu konaklama sunuyor.

Çeşme’ye Özel Lezzetler ve Muhteşem Bahçe Kahvaltı

Çeşme’nin Alaçatı Boşnak böreği, boyoz ve kara fırında pişen Germiyan Köyü ekşi hamur ekmeği, Alaçatı’nın ilk fırını ve bugün 60 yıllık bir ustalığa sahip Keskin Fırın’dan. 1955 yılında kurulan ve Alaçatı’nın en önemli hazinelerinden biri olan Önder Soma manavından Ovacık domatesi, kavunu, keçi sütü kelle peyniri, Sakız Adası’dan kopanaki peyniri, Çiftlik Köyü’nden kekikli bal; Uzunkuyu Barbaros Köyü’nden sızma zeytinyağı hiçbir işlem görmemiş hurma zeytin… Kısacası muhteşem bir bahçe kahvaltı Nea Garden misafirlerini bekliyor.

Alaçatı’nın meşhur rüzgarı Nea Garden bahçesindeki kahvaltı masanıza, mis gibi ağaç kokularının yanı sıra tadına doyamayacağınız enfes kokular da getirecek.

Sörf deyince dünyada akla gelen ilk merkezlerden olan Alaçatı’da Çağla Kubat ve deneyimli kadrosu, Nea Garden misafirlerine özel indirimler uyguluyor.

Nea Garden Hotel evcil hayvan dostu otel olarak da fark yaratıyor. Tatil yaparken dostlarınızdan ayrılmak zorunda değilsiniz. Geniş bahçesinde evcil hayvanlarınız sizinle birlikte tatil yapabilir. 

 

 

HABER:Mesut Varlık

FACEBOOK İLE BAĞLAN