MAGAZİN -- 10 Şubat 2017

Mövenpick Hotels & Resorts'un Logosu Yenilendi

Magazinizmir
Yeni kurumsal kimlik, üst düzey otel markasının geçmişinden ve çağdaş İsviçre değerlerinden esinleniyor.

İsviçre merkezli uluslararası otel işletmecisi Mövenpick Hotels & Resorts, logosunu ve kurumsal kimliğini değiştirdi. Markanın köklü geçmişinden ilham alınarak tasarlanan, yalın ve çağdaş çizgilere sahip yeni kurumsal kimlik aynı zamanda otel zincirinin tüm personeli tarafından yansıtılan sıcaklık, öz güven ve İsviçre değerlerini temsil ediyor.

9 Şubat 2016 – Zürih’teki ilk restoranının açılışı ile 1948 yılında kurulan Mövenpick markası; gurme yiyecekler, şarap ve Mövenpick ailesinin en büyük üyesi olan otel işletmeleri ile dünya çapında büyümeye devam ediyor. Mövenpick Hotels & Resorts portföyünün gelişmesiyle, bugünün Mövenpick Otelleri’nde sunulan kalite, kişiye özel hizmet ve verimlilik anlayışının yansıtılacağı yeni bir kurumsal kimliğe ihtiyaç duyuldu.Londra'nın stratejik marka tasarım ajansı "Bulletproof" yeni kurumsal kimliğin oluşturulmasıyla ilgili brifingin ardından ilham almak için Mövenpick'in köklerine döndü. Firmanın kurucusu Ueli Prager, martıların basit, zarif ama etkili hareketlerinden esinlenerek Almanca’da martı anlamına gelen "Möwe" kelimesini kullanarak markayı adlandırmış ve o zamandan beri logosunda bir kuş formu hep bulunmuş. Bulletproof bu öğeden yola çıkıp logoya yeni bir derinlik ve hareket katarak daha net ve modern bir yazı karakteri ile çağdaş Mövenpick kurumsal renklerini bir araya getirdi.

Bulletproof yetkilileri logo ile ilgili olarak "Markanın kuruluşundan bu yana farklı formlarda kullanılan kuş simgesi, gücünü yeni logoda da göstermeye devam ediyor. Görsel kimlikte yer alan kuşun zarif kanat çizgileri markanın mimarisini oluştururken aynı zamanda Mövenpick’in ayrıcalıklı dünyasının kapılarını aralıyor. Markaya hayat veren Mövenpick’in kurumsal kırmızısının yanı sıra kullanılan cesur ara renkler otel broşürlerine ve iletişimine canlılık ve çeşitlilik katıyor" dedi.

Ayrıca yeni hizmet anlayışı “Anlar Yaratıyoruz”u da (We Make Moments) hayata geçiren otel zinciri, marka vizyonunu, değerlerini ve temel davranışlarını bu konsept altında bir araya getirerek misafirler için unutulmaz anlar yaratmayı hedefliyor. Bu unutulmaz anlardan biri Mövenpick markasının imzası olan, misafirlerle interaktif iletişimin ön plana çıktığı çikolata saati. Her gün otel lobilerinde ve hatta otel dışındaki bazı özel etkinliklerde sunulan çikolata saatiyle misafirlere İsviçre’ye özgü deneyimler yaşatılıyor. Aynı zamanda tüm otel çalışanları en basit görünen istekleri bile sıra dışı kılarak, kişisel dokunuşlarla konukların beklentilerinin üzerine çıkmayı ilke ediniyor. Bu felsefeyi yansıtan Mövenpick, otel çalışanların misafirleri için yarattığı doğal anları yakalamaya odaklı yeni bir fotoğrafik yaklaşım da benimsiyor.Mövenpick Hotels & Resorts’un Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Nick Bosworth, "Mövenpick Hotels & Resorts, İsviçre mirası ile gurur duymaktadır. Ancak her geçen gün daha da küreselleşmekte olan bir dünyada ve her yıl büyümekte olan uluslararası otel markamızla tüm pazarlardaki tüketicilerle daha derin bir bağ kuracak kurumsal bir kimliğe ihtiyaç duyduk. Bulletproof, global beklentilerimizi tamamıyla anlayıp, markanın İsviçreli ruhuna sadık kalarak modern ve evrensel tüketiciye uygun bir kurumsal kimlik yarattı ve sadece seyahatlerin hayatımıza kattığı canlılığı iletişimimize renkler ile taşıdı" dedi.

Uluslararası otel zinciri Mövenpick Hotels & Resorts'un İstanbul’da 4. Levent ve Haliç, İzmir ve Ankara’da olmak üzere Türkiye’de 4 oteli bulunuyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN