MAGAZİN -- 13 Haziran 2016

Minikleri Bale ve Dans Kursu

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyesi, minikler için bale, dans ve ritim kursu açıyor. Kayıtların başladığı ücretsiz kurslar için son başvuru tarihi 24 Haziran.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5-7 ve 8-12 yaş grupları arasındaki çocuklar için açacağı bale ile dans ve ritim kursunun kayıtlarına başladı. Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören Kültürpark İzmir Sanat Bale Salonu’nda düzenlenecek ücretsiz bale kursunun son kayıt tarihi 24 Haziran. Dersler 5-7 yaş arasındaki minik balerinlere Pazartesi ve Çarşamba günleri 09.30-11.30 ve 18.30-20.30 saatlerinde, 8-12 yaş grubu için de Salı ve Perşembe günleri 18.30-20.30 saatleri arasında, bale eğitmeni Elvina Kaya ile Pınar Çatkın tarafından verilecek. Bilgi için Kültürpark İzmir Sanat'ın 293 34 79 numaralı telefonu aranabilir.

'Çocuk Dans ve Ritim Topluluğu' Oluşturulacak

Büyükşehir Belediyesi, 9-14 yaş grubu aralığındaki çocuklar için ise bu yıl ilk kez düzenlenecek dans ve ritim kursu açıyor. Ülkemizin sahip olduğu eşsiz dans ve ritim zenginliğini uluslararası kültürlerin zenginlikleriyle harmanlayacak olan ücretsiz kurs, Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. ‘Çocuk Dans ve Ritim Topluluğu’ için yapılacak başvuruların ardından, miniklere ön eğitim verilecek ve küçük bir elemeyle dans ve ritim konusunda yetenekli olan çocuklar toplulukta yollarına devam edecek. Dünya standartları dikkate alınarak gerçekleştirilecek kurs, çocukların dans ve ritim yeteneklerini geliştirmelerinin yanısıra sosyalleşmelerine da katkı sağlayacak.

Dans ve ritim kursundaki eğitimler Teoman Dalcı, Okan Öktem, Hasan Zengin ve Yunus Keser’den oluşan alanında uzman, yurtiçinde ve yurtdışında ülkemizi bir çok platformda temsil eden deneyimli bir kadro tarafından verilecek. Kursun başvuruları 24 Haziran'a kadar devam edecek. Detaylı bilgi için 293 34 79 numaralı telefon aranabilir, kayıtlar ise Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılabilir.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN