MAGAZİN -- 29 Ağustos 2016

Minik Sinemacılar Optimum'da Buluştu

Magazinizmir
Çocuklara eğlence dolu atölye programları sunan Optimum Çocuk Kulübü, bu kez minikleri sinema atölyesinde bir araya getirdi.

Optimum’da ilk kez düzenlenen Minik Sinemacılar Atölyesinde bir araya gelen çocuklar sinema dünyası ile tanışmanın keyfini yaşadı.

İzmir Optimum Outlet Çocuk Kulübü minik ziyaretçilerinin zihinsel ve bedensel becerilerini geliştirmeye yönelik gerçekleştirdiği etkinliklerden "Minik Sinemacılar Atölyesi" büyük ilgi gördü. Optimum’da dört ayrı seans şeklinde gerçekleştirilen Minik Sinemacılar Atölyesi’nde geleceğin yönetmenleri, senaristleri ve oyuncuları sinema dünyası ile tanıştı.

Animasyon, Çizgi film başta olmak üzere, film çekim tekniklerinin anlatıldığı Minik Sinemacılar Atölyesi’nde çocuklara sinema temalı foto bloklarla sinema terimleri anlatıldı. Atölyede geleceğin minik yönetmenleri şapkalarını taktı ve sinema dünyası ile tanıştı. Click kullanarak bir filmin başlangıç aşamasının nasıl gerçekleştiğini öğrenen geleceğin yönetmenleri unutamayacakları anlar yaşadı.

Sinemaya küçük yaşta gönül veren miniklere ayrıca özel senaryo kağıtları dağıtıldı. Kendi hayal güçlerini kullanarak senaryo denemeleri yaptırıldı. Atölyeye katılan minik sinemaseverler, film makarası, kamera, mikrofon, yönetmen sandalyesi gibi çekim ekipmanlarıyla tanıştırıldı.

Optimum'da ilk kez düzenlenen, sinemanın renkli dünyasının anlatıldığı atölye sonunda çocuklara katılımcı sertifikası verildi. Minik sinemacılar bu özel günü çektirdikleri hatıra fotoğrafı ile ölümsüzleştirdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN