MAGAZİN -- 12 Mayıs 2016

MIND LAB'de Çamlaraltı Rüzgarı

Magazinizmir
Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da düzenlenen 9.Mind Lab Olimpiyatları'na dört öğrencisiyle katılan Çamlaraltı Koleji, birden çok dereceyle İzmir'i ve Çamlaraltı Koleji'ni gururlandırdı.

Bireysel yarışlarda birincilik elde eden öğrenciler, Haziran ayında Yunanistan’ın Halkidiki kentinde düzenlenecek Mind Lab Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

İzmir’de Mind Lab’i ilk uygulayan okul olan Çamlaraltı Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da şampiyonadan başarıyla ayrıldı. Hem takım hem de bireysel oyunlarda yarışan Çamlaraltılı öğrenciler, 26 takım içerisinde Türkiye üçüncüsü olma başarısını gösterdi. Ayrıca bireysel yarışlarda Octi oyunundan Berkay Aydın, Checkers oyununda da Aruh Oğuz Erdoğan Türkiye birincisi oldu.

Uzun zamandır özverili ve azimli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Çamlaraltı Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı Cansu Keskin "Yoğun bir hazırlık dönemi geçiren öğrencilerimiz, geçen yılki başarılarımıza bir yenisini daha ekledi. Ortaokul öğrencilerimiz Aruh Oğuz Erdoğan, Begüm Akgönül, Berkay Aydın ve Ege Gençer’i hem özverili çalışmaları hem de başarıları için okulum adına yürekten kutluyorum" dedi.

Bu yıl Yunanistan’da gerçekleştirilecek Mind Lab’in en büyük organizasyonu olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan iki öğrencinin, İzmir’i ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerine emin olduğunu ifade eden Keskin "Bu yılki turnuvalarda Türkiye ayağına 26 takım katıldı. Bu takımlar içerisindeki en iyi üçüncü takım olabilmek önemli bir başarı. Ayrıca öğrencimizden Aruh Oğuz Erdoğan, 'checkers' oyununda, Berkay Aydın da 'octi' oyununda bireysel kategoride yarışları birincilikle tamamladı. Bireysel olarak öğrencilerimizin Dünya Şampiyonası’ndan da dereceyle ayrılacağını biliyor ve onlara güveniyorum" şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN