MAGAZİN -- 8 Haziran 2016

Martı Koleji'nde Yetenekler Konuştu

Magazinizmir
İzmir’de İtalyanca eğitimi veren okullar arasında ortak bir platform kurulması amacıyla başlatılan 2. İtalyanca Yetenek Yarışması Martı Koleji’nde yapıldı.

Okulun İtalyanca Bölümü tarafından organize edilen, Gelişim Koleji, İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi ve Özel Devrim Kosova Ortaokulu'nun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, İtalyanca dilinde oyun, şarkı, skeç ve tiyatro performanslarını sergilediler.

Yarışmanın jüri üyeliğini İzmir İtalyan Kültür Merkezi Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Lia Lodovici Kars, İzmir İtalyan Kültür Merkezi Koordinatörü Giovanni Alloca, Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Girgin, İtalyan Dili Öğretim Görevlisi Müge Ataman, İzmir TOBAV Başkanı Hale Gökalpsezer ve Devlet Tiyatro Sanatçısı Hülya Savaş yaptı.

İtalyanca Yaygınlaşıyor

Martı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taner İçyer yaptığı konuşmada İtalyanca'nın uluslararası platformdaki önemine vurgu yaparak, yarışmaya katılan okullara teşekkürlerini iletti. İtalyanca dilinin ülke bazında yaygınlaşmaya başladığını dile getiren İçyer, “Biz okulumuzda anaokulundan liseye kadar İtalyanca eğitimi vererek çocuklarımızın erken yaşta İtalyanca dilini kavramasını sağlıyoruz. Her yıl uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde İtalyanca konuşmalarını da pekiştirerek dil yapılarını daha sağlam bir temele oturtuyoruz. İtalyanca geleceğe yönelik gençlerimizin geleceği açısından gün geçtikçe önem kazanmaktadır” diye konuştu.

Yarışmada birinciliği Özel Gelişim Lisesi, ikinciliği İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi, üçüncülüğü ise Özel Devrim Kosova Ortaokulu kazandı. Program sonunda yarışmaya katılan okullara ve öğrencilerine katılım belgeleri takdim edilirken, jüri üyelerine ise teşekkür plaketleri sunuldu.

Öğrencilerin dil konusunda elde ettikleri gelişimi göstermesinin yanında okullar arasındaki kaynaşmayı da hedefleyen etkinliğe katkı sağlayan okullara teşekkür edilirken, etkinliğin önümüzdeki yıllarda ulusal boyutta gerçekleşeceğini ifade edildi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN