MAGAZİN -- 28 Ekim 2016

Kültürpark'tan 93. Yıl Vurgusu

Magazinizmir
Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. Yaş günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kültürpark Tenis Kulübü'nde (KTK) verilen bir resepsiyonla kutlandı.

Resepsiyona Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Kulüp üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasında Cumhuriyet’in 93. yılına vurgu yapan KTK Başkanı Server Uyaroğlu, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olmanın gurunu yaşadıklarını ve bu yolda el ele kenetlenerek yürümeye devam edeceklerini açıkladı.
Oldukça kalabalık misafir yoğunluğunun olduğu geceye Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği danslardan biri olan vals gösterisi de damga vurdu.

"Cumhuriyet’in Bekçileriyiz"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dilekleri ile kutlayan Uyaroğlu, "Kültürpark Tenis Kulübü olarak Cumhuriyetimizin bekçisi olmaya, demokrasimize sahip çıkmaya ve bize bu ülkeyi armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasının nöbetçisi olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi 93. kez coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kültürpark Bir Aile Üniversitesi

Yapılan davetten dolayı mutluluğunu dile getiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, da "Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma yolunda el ele olmamız gerekmektedir. Kültürpark Tenis Kulübü’nün hangi ideallerle kurulduğunu hepimiz biliyoruz. Kültürpark tartışmalarının var olduğu bir dönemde Kültürpark tarihini okuma gereği duydum. 1934 yılında yangın alanından kültür yeri yapma çabasını gördüm. Projede bölgenin Halk Üniversitesi olması amaçlanmış. Tenis kortları, paraşüt kuleleri, resim sergileri gibi toplumun bilinçleneceği tüm aktiviteler tek bir çatı altına toplanmaya çalışılmış. Biz çok yol kat edemedik. Bu geldiğimiz yolda yan yana yürümenin bilincinde olmalıyız. Laik Türkiye çok önemli. Büyük Atatürk’ü bize bahşettiği bu ülke yolunda bir kez daha saygı, minnet ve sevgiyle anıyorum" diye konuştu.

Cumhuriyet’in yaş günü anısına KTK Başkanı Server Uyaroğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve davetliler yaş pasta kesti.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN