MAGAZİN -- 30 Nisan 2016

Kültürpark'taki Turnuva Heyecanı Kupalarla Taçlandı

Magazinizmir
Necimoğlu Şirketler Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Kültürpark Haftasonu Turnuvası yapılan final maçlarının ardından son buldu.

Veteranlarda hafta sonu formatında Türkiye’de ikinci olma özelliğine sahip turnuvada 8 kategoride 84 oyuncu mücadele etti. Toplam dört kortta, Türkiye Tenis Federasyonu hakemlerinin gözetiminde geçilen turnuvaya İzmir’in yanı sıra Kütahya, Manisa, Balıkesir ve Adana gibi şehirlerden sporcular katıldı oldu.

Geleceğimiz İçin Sporun Her Dalı Desteklenmeli

40 + kategorisinde İzmirli tenisçi Özgür Doğu Akça ile yaptığı final maçının ardından ikinciliği elde eden ve aynı zamanda turnuvanın isim sponsoru olan Bülent Necimoğlu, mücadeleli geçen maçlar sonunda kazananın her zaman olduğu gibi dostluk olduğunu söyledi. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi için sporun her alanında desteklenmesi gerektiğini ifade eden Necimoğlu, Kültürpark Tenis Kulübü gibi Türkiye tarihine geçmiş kulüplerin ayakta durabilmesi için ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Hem Tesisler Hem Anlayış Yenileniyor

Son gün yapılan final müsabakalarının ardından kazananlara kupalarını takdim eden Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu, veteran tenisçilerin turnuvanın özelliği gereği az zamanda çok fazla müsabaka yapma şansı bulduğunu söyledi. Turnuvanın, katılımcılar için iyi bir deneyim olduğunu vurgulayan Uyaroğlu, "Kulüp olarak veteran sporcularımızı genç arkadaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Hedefimiz genç yaşlı demeden İzmir’de tenise gönül vermiş sporcuları aynı çatı altında toplamak. Bunun için hem tesis hem de anlayış olarak yenileniyoruz. Turnuvamızda ter döken tüm tenisçilere, sponsorlarımız Necimoğlu Şirketler Grubu ile Özel Boğaziçi Eğitim Kurumları’na teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN