HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Kasım 2018

KİTVAK Koşusu'nu Muammer Bey Kazandı

Magazinizmir
“Kitvak adına, Türkiye Jokey Kulübü tarafından, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen koşuyu "Muammer Bey" adlı at kazandı.

Koşu sonrası kazanan atın sahibi, jokeyi ve antrenörüne özel olarak hazırlanmış olan kristal plaketleri Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ve Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter V. Dr. Saip Tiryakioğlu tarafından takdim edildi.

KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından "Kitvak Koşusu" ismiyle bu yıl ikincisi düzenlenen yarışı 2 numarada kayıtlı "Muammer Bey" adlı İngiliz atı kazandı. İzmir Şirinyer Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı Kitvak Koşusu, 2 yaşındaki İngiliz atlarının 1400 mesafeli kum pistte mücadele ettiği, bir kez daha çekişmeli, heyecanlı ve anlamlı bir yarışa sahne oldu.

Kazanan atın sahibi Ömer Uslu’ya kristal plaketini Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ile DEÜ Genel Sekreter V. Dr. Saip Tiryakioğlu birlikte takdim ederken; kazanan atın jokeyi Barış Kurdu, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan’a koşunun anısına birer teşekkür plaketi takdim edildi.

KitvakKoşusu’nu izlemek üzere; Kitvak Yönetim Kurulu Üyeleri, Kitvak İcra Komitesi Üyeleri, TJK Üyeleri ve yarışseverler Şeref Tribünü’ndeki yerlerini alırken, TJK Asli Üyeleri Serdar Pedükcoşkun ve Aslan Savaşan ile İzmir S.B.Ü. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi DoçDr Tanju Çelik de ödül töreninde hazır bulundu.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul yaptığı açıklamada, vakfın onkoloji hastaları ve yakınları için umut olmaya devam ettiğini, Kitvak’ın ulusal anlamda adının ve faaliyetlerinin tanıtılabilmesi açısından böylesine etkinliklerin önemli olduğunun altını bir kez daha çizdi. Soncul "Vakfımızın faaliyetleri, bağışçı ve hayırseverlerimizin gönülden katkılarıyla daha da anlamlı hale geliyor. Bu yıl ikinci kez böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye Jokey Kulübü’ne vakfımız adınaşükranlarımı sunuyorum. Duyarlı vatandaşlarımızdan Kitvak’a desteklerini sürdürmelerini diliyorum” dedi. DEÜ Genel Sekreter V. DrSaip Tiryakioğlu da organizasyona emeği geçen başta TJK yetkilileri olmak üzere herkese teşekkür ederken "Onkoloji alanında hasta ve yakınlarının her zaman yanında olan İzmirimizin köklü kuruluşlarından Kitvak ve faaliyetlerine dikkat çeken yarışta kazanan atın sahibi, antrenörü ve jokeyini kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.

 

 

 

Haber-Mesut Varlık
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN