MAGAZİN -- 26 Temmuz 2016

Kadınlara Örnek Bir Girişim; Cratoss Fitness Center

Magazinizmir
Bir spor merkezinde 17 sene spor yapan Seyda Koyuncuoğlu, hayal bile edemezken bir buçuk ayda spor salonu açmaya karar verdi.

Gönlünde spor sevgisinin yeri ayrı olan Seyda Koyuncuoğlu’nun, spor yaptığı merkezde küçücük bir cümle tüm hayatını değiştirdi. Tenis oynamış, paten kullanmış, aslında bir çok hedefi var, buz pateni de bunlardan biri. İlerde bir gün buz pateni pisti açmak bile var hayalinde. Çoğu kişinin emeklilik hayatına hazırlandığı bir dönemde o, spor salonu açarak kendi işinin patronu oldu. Çok kısa bir sürede ekibiyle beraber büyük işler başaran Seyda Koyuncuoğlu’nu bu yolculukta dostları, arkadaşları hiç yalnız bırakmadı ve birlikteliğin bir çok engeli aşacağını gösterdi. “Sevgi olmasa bu işi başaramazdım” diyen Koyuncuoğlu, karşısına hep güzel insanlar çıktığını, hayal bile edemezken bir buçuk ay gibi çok kısa bir sürede spor salonu sahibi olduğunu söyledi. Dostlukların çok önemli olduğunu ve hiç yalnızlık çekmediğini belirten Seyda Koyuncuoğlu, “Çünkü bu tek başına kazanılacak bir başarı değil. Başarılı ve çalışkan insanlarla birlikte olursan, yaptığı işin aşkıyla yaşayan insanlarla birlikte olursan zaten başarılı olursun. Çok şükür bu ekiple birlikte güzel bir başarı elde ettim. Çok kısa süre olmasına rağmen amacıma ulaştım. Ve en önemliside 41 yaşında bir çok kişi emekliliğe hazırlanırken iş hayatına adımımı attım. Bu bir çok kadına örnek olsun istiyorum” dedi.

 

17 Sene Emek Verdim, Güzel Dostluklar Kurdum

Seyda Koyuncuoğlu aynı spor merkezine tam 17 sene gittiğini ve güzel dostluklar
kurduğunu açıklayan Seyda Koyuncuoğlu, “Baktığınız zaman emek verdiğim bir yerdi, her sabah dokuz öğlen bir arası çalışıyor gibiydim. Bu kadar zaman birlikte olduğunuz, emek verdiğiniz bir yerden kırıcı bir söz duyunca çok üzülüyorsunuz. Çünkü karşınızdaki kardeşiniz gibi olmuş. 17 yılın ardından evde zaman geçirmeye başladım. Durumuma üzülen eşimin desteğiyle Cratoss Fitness Center’ı açtım ve başarılı olduğumu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Hem Psikolog Hem Terapist Oluyorsunuz

İnsanlarla iç içe olmaktan bişeyleri paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Koyuncuoğlu, “Burası sadece bir spor merkezi değil. Herkes zayıflamaya gelmiyor, spor salonlarına stres atmaya geliyor. Onları güleryüzle, karşılamalısınızki sizden aldıkları enerjiyle devamlılığı sağlansın. Burada aynı zamanda gelenlerin sohbet edebildikleri bir psikolog, bir terapist gibisiniz. Bize katılan her üyenin ölçülerini alıyoruz. Ölçüler meydana çıktıktan sonra kilo alma, kilo verme gibi vücudun nasıl bir çalışma ihtiyacı varsa ona göre bir çalışma diyet programı hazırlıyoruz. Günlük çalışmada bir buçuk saati geçmeyecek programlar uyguluyoruz.

Fitness hariç zumba dersleri, zumba masterclass etkinlikleri, plates dersleri gibi bir çok aktivitemiz bulunmakta. Plates, zumba için sabah ayrı grup dersimiz var. Biz, güleryüzlü olabilmek, insanlardan güzel enerji alıp güzel enerji vermek, hepimizin birer mucize olduğunu aktarabilmek için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN