HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Mart 2018

Kadının Gücü

Magazinizmir
Özel Ata Sağlık Hastanesi’ndeki üst düzey yöneticilerin tümü kadınlardan oluşuyor.

Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Göz Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Safiye Yılmaz, kadınların hayatının her alanında olması gerektiğini belirterek, "Kadınlar isterlerse, iş hayatının her alanında başarıyı yakalayabilir. Kurumumuzda bunu kanıtladık" dedi.

İzmir’deki Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde üst düzey yönetici koltuğunda kadınlar oturuyor. Hastanenin yönetim kurulu, genel koordinatör, idari ve mali işleri, kurumsal pazarlama, otelcilik hizmetleri, hemşirelik ve muhasebe bölümlerinin yöneticiliğini yürüten kadınlar, yaptıkları başarılı çalışmalar ile Kadının Gücü’nü ortaya koyuyor. Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz, Genel Koordinatör İlknur Gaçka, Hasta Hizmetleri Direktörü Yeliz Kaydan, Kurumsal Pazarlama Direktörü Pınar Ballı, Mali İşler Direktörü Ayşe Tokay, Tesis ve Otelcilik Hizmetleri Direktörü Melek Sakar, Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Besime Günel ve Medikal Muhasebe Direktörü Sibel Işıklar, Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yaptıkları açıklamada başarı olmanın sırlarını paylaştı. Kadın yöneticiler, sistemli ve inovatif çalışma, sürekli eğitim prensibi sayesinde başarıyı yakaladıklarını söyledi.

Örnek Kuruluş

Türkiye’de bir çok kadın çalışanın aynı zamanda bir eş ve birer anne olduğunun altını çizen Özel Ata Sağlık Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Safiye Yılmaz, "İyi bir erkek çocuğu yetiştirmek iyi bir baba yetiştirirsiniz, iyi bir kız çocuğu yetiştirmek iyi bir aile yetiştirmektir. Kadının toplumdaki yeri bu yüzden çok önemlidir. 'Ata Sağlık' ruhunu yaşattığımız kurumumuzda kadınlar ve erkekler, dayanışma ve işbirliği içerisinde çalışıyor. Hastanemizde kadın yöneticilerin sayısı, ülkemizin standartlarının çok üstünde. Kadın yöneticilerimiz, emekleri, çabaları ve azimleri sayesinde bu mevkilere geldiler. Kadının gücünün gösterilmesi açısından hastanemiz örnek bir kuruluştur" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN