MAGAZİN -- 21 Kasım 2016

Kadehler 16. Kez Kalktı

Magazinizmir
Her sene kasım ayının üçüncü haftası Fransa’nın bütün şehirlerinde ve yabancı ülkelerdeki temsilciliklerinde yapılan Beaujolais Nouveau (şarap tadım gecesi), bu yıl yine Fransa’nın İzmir Konsolosluğu’nda verilen kokteyl eşliğinde gerçekleştirildi.

Sodexo, Kavaklıdere, Altavia Türkiye, Arkas Holding, Gage Automotive, Renault, Uludağ İçecek ve Schneider Electric sponsorluğunda gerçekleşen özel geceye katılan konuklar, Fransa’nın İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Aurelien Maillet ve İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak tarafından ağırlandı.

Bu yıl Türkiye’de 16. kez Beaujolais Nouveau ile Kavaklıdere primeurü kutladıklarını belirten İstanbul Türk-Fransız Ticaret Odası Müdürü Raphael Esposito, "Bu geceyi gençliğe ve paylaşıma olduğu kadar Türk-Fransız dostluk ve kardeşliğine ithaf etmek istiyoruz.

Fransa Büyükelçiliği ile Konsolosluğun verdiği desteklerin yanı sıra İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak’ın enerjisi de bu organizasyonu gerçekleştirmemize imkan vermiştir" diyerek Zeliha Toprak’a teşekkür etti. Konuşmanın ardından temsili olarak şarap fıçısı çekiçle kırılarak bardaklara doldurulan içeceğin tadına bakıldı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN