MAGAZİN -- 8 Haziran 2016

İzmir'in Helva Lezzeti "Beşe Helvaları" Yenileniyor

Magazinizmir
İzmir'in köklü lezzeti "Beşe Helvaları" ilk franchise mağazasını açtı.

Ege Bölgesinin bilinen en eski helva markalarından biri olan Beşe Helvaları Reha Beşe’nin oğlu Efe Beşe’nin çalışmalarıyla yeniden canlanıyor.

1880’li yıllarda ilk faaliyetlerine Ege Bölgesi’nde başlayan ve helvalarıyla kısa sürede üne kavuşan 'Beşe Helvaları' yenilenen yüzüyle köklü bir lezzeti, farklı ürün çeşitliliğiyle sevenleriyle bir araya getirmenin heyecanını yaşıyor.Tarihi Osmanlı’ya dayanan ve Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan helvaya genç bir bakış açısı getirerek büyümeyi hedefleyen Beşe Helvaları, ürün çeşitliliğini genişletmeye franchise mağazalarını arttırmaya hazırlanıyor.

Geleneksel Türk lezzeti helvayı hem yenilikçi hem de köklerine bağlı kalarak helva severlerle bir araya getirmeyi amaçlayan helvalarıyla ünlü ailenin beşinci kuşak temsilcilerinden biri olan Efe Beşe; İzmir Kemeraltı bölgesindeki ilk franchaise mağazasının açılışına katılarak şirketin yenilenen hedeflerinden bahsetti.

Şuan 20 çeşit helva ve bir franchıse mağaza ile yola çıkan genç girişimci Efe Beşe, kısa vadeli hedeflerinden bir diğerinin de onlına satış yoluyla geniş kitlelere ulaşmak olduğunu dile getirdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN