MAGAZİN -- 14 Ocak 2019

İZDOB'ta Muhteşem Prömiyer

Magazinizmir
İzmir Devlet Opera ve Balesi (İzDOB), İZDOB Elhamra Sahnesi'nde Kahve Aşkı adlı gösterinin prömiyerini gerçekleştirdi. Toper Makina Sanayi’nin katkılarıyla sunulan Kahve Aşkı, şef Ahmet Kahyaoğlu yönetiminde ve Fatma Yakar’ın rejisi ile ilk kez sahnelendi.

Eserin dekor tasarımı Kaan Güreşçi, kostüm tasarımı Gülay Korkut Dinç, ışık tasarımı Sedat Özen, koreografisi ise Şebnem Şenel tarafından hazırlandı. Beril El, Ayşe Özmen, Murat Direk, Mehmet Alp Özkazanç, Doğukan Özkan ve Gökhan Varkan’ın solist olarak görev aldığı Kahve Aşkı’nda, keman soloyu Tolga Kulak çaldı.

24 ve 29 Ocak'ta da Sahnelenecek

On sekizinci yüzyılda sosyal bir sorun olarak algılanan, kahve bağımlılığını hicivsel bir dille anlatan eserin konusu şöyle; Kahve içmenin (özellikle de kadınlar için) terbiye kurallarına aykırı olduğu bir dönem yaşanmaktadır. Kahve bağımlısı Lieschen, kafede tanışıp âşık olduğu Erzahler’in evlenme teklifini, kahve içmesine izin vermesi halinde kabul eder. Aşıkların evlenmeleri için, ayrıca Lieschen’in babası Schlendrian tarafından da izin çıkması gerekmekte. Kahve Aşkı, 24 ve 29 Ocak’ta da İzmirlilerin izlenimine sunulacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN