MAGAZİN -- 26 Eylül 2016

İlk Deneysel Çay Laboratuvarı: Melez Tea Lab Açıldı

Magazinizmir
Çay severler bu habere bayılacak! İstanbul'un ilk deneysel çay laboratuvarı Melez Tea Lab, çay koleksiyonları ve sıradışı tatları ile Reşitpaşa'da açıldı.

Günün keyfini çıkardığımız çay saatlerine biraz eğlence katmanın zamanı geldi. Tamamı el yapımı çaylarıyla kalbimizi çalan Melez Tea, Reşitpaşa Mahallesi’nde yeni ve özgün bir mağaza konseptini hayata geçiriyor. Beyaz’dan Oolong’a geniş bir yelpazeye sahip çay koleksiyonlarının yanı sıra, Melez Tea oluşturduğu yaratıcı atıştırmalık menüsü ile de bizi çok yönlü bir çay deneyimine davet ediyor.

Çay severlerin çıkmak istemeyeceği Melez Tea Lab, özel harmanları, eğitici çay tadımları, matcha affogato ve chai baharatlı sıcak çikolata gibi yaratıcı ürün ve sunumlarıyla sizi mest edecek. Üstelik Melez Tea Lab’e girdiğinizde, karşınıza çayları koklayıp hissedebildiğiniz ve hepsi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir köşe çıkıyor. Burada, her çayın kendisine ait bir hikayesi, bir karakteri ve bir fonksiyonu var. Hatta Spotify çalma listeleri dahi mevcut, Sleep çayı dinlendirici bir jazz listesi, Beauty çayı ise heyecan verici bir klasik müzik listesi ile karşınıza çıkıyor.

Melez Tea Lab’in kurucuları Liliana Aslanoba ve ortağı Emre Aslanoba "Aynı anda birçok duyguya hitap edebilen, hem çaya yeni başlayanların hem de çay gustolarının ilgisini çekecek, anı
yaşamaya davetkar ve var olan farkındalığımızı artırmaya yönelmiş spiritüel bir mekan" olarak tanımlıyor burayı. Bir an önce gidip yeni çaylar ve tatlar denemek için sabırsızlanıyoruz!

 


 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN