MAGAZİN -- 7 Mayıs 2016

Hollanda Kraliyet Günü Mövenpick Hotel Izmir'de Kutlandı

Magazinizmir
Hollanda milli günü; İzmir Mövenpick Hotel'de görkemli bir resepsiyon ile kutlandı.

Hollanda Büyükelçisi Van Rij ve İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş evsahipliğinde düzenlenen resepsiyona, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, konsoloslar, fahri konsoloslar, İzmir’de yaşayan Hollanda vatandaşları katıldı.

İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş’in açılış konuşmasının ardından davetlilere seslenen Hollanda Büyükelçisi Kees Cornelis Van Rij, katılımları için davetlilere teşekkür ederek konuşmasına başladı. Hollanda’nın Türkiye ile olan dostluğunun 404 yıllık bir geçmişi olduğunu söyleyen Büyükelçi, Kral gününün kutlanacak bir gün olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde yaşanan terör olaylarını ve can kayıplarını unutmamak gerekir. Bu Kral günü özel bir anlam taşıyor. Hollanda, Haziran sonuna kadar AB Başkanlığını sürdürecek. Bu görev bizim Türkiye ile olan ilişkilerimizin, ortak değerler üzerine kurulmuş olan dostluğumuzun daha sıkı olması özelliğini veriyor.” dedi. Hollanda Kralı’nın gönderdiği telgraf ile Hollanda büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda vatandaşlarının Kraliyet Günü’nü kutladığını da sözlerine ekledi.

Van Rij’in konuşmasının ardından resepsiyon, Hollanda ve Türk milli marşları çalınmasıyla devam etti.

Kuşadası ve İzmir'de yaşayan Hollandalılar, İzmirli iş adamı ve konsolosların katıldığı davette, Mövenpick Hotel Izmir ekibinin birbirinden lezzetli sunumları da oldukça beğeni topladı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN