MAGAZİN -- 10 Mayıs 2016

Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası Nefesleri Kesti

Magazinizmir
Bu yıl 17.si düzenlenen uluslararası alanda seviyeli organizasyonlardan biri olan Göztepe Rotary Kadınlar Sutopu Turnuvası’na, Bornova Belediyesi ve Göztepe Rotary ev sahipliği yaptı.

Işıkkent Muhammet Yıldız Tesisleri’nde düzenlenen turnuva U19 dünya şampiyonu Sırbistan Milli Takımı, Türkiye Şampiyonu ESTİ Spor Kulübü, Türkiye Genç Milli Takımı ve Bulgaristan Temsilcisi Chernomorets’in üç gün boyunca süren eşsiz mücadelelerine sahne oldu. Organizasyonda Sırbistan Genç Milli Takımı mutlu sona ulaştı. Büyük mücadelelere sahne olan turnuva da Sırbistan’ın ardından ESTİ Takımı 2.lik kupasının sahibi olurken, Türk Genç Milli Takımı 3.sırayı aldı. Bulgaristan sutopu şampiyonu Chernomorets ise 4.sırada turnuvayı sonlandırdı. Özellikle Sırbistan ve ESTİ arasında oynanan son final maçı nefesleri kesti.

Katılan tüm sporculara madalyaları ve katılım belgelerini takdim eden Göztepe Rotary Kulübü Başkanı Devrim Çukur, "Bütün dünya da tüm sosyal projelerimiz ile genç kuşaklara yapılan tüm katkıların temsilciliğini yapan bir sivil toplum örgütüyüz. Dünya genelinde 1 milyonu aşkın rotaryen olarak daha barışçıl bir toplum için çalışıyoruz. 17 yıl boyunca dünyanın sayılı organizasyonlarından biri olan bu turnuvayı büyük bir istikrarla düzenlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Ben bu turnuvada emeği geçen başta Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila’ya, belediye çalışanlarına, Türkiye Sutopu Federasyonu Başkanı nezdinde bütün yönetimine, Rotary üyelerimize ayrıca tüm sporcularımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemize gelen güzide Sırp ve Bulgar sporculara da şükranlarımı sunuyor ve buradan keyifli anılarla birlikte ayrılacaklarını düşünüyorum" dedi.

Bornova Sporun Başkenti Konumunda

Işıkkent Spor Tesisleri'nde düzenlenen17.Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası açılış törenine katılan Bornova Belediyesi Başkanı Olgun Atila ise "Türkiye adına büyük bir öneme sahip olan bu turnuvaya ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz. Kendimize spora destek vermeyi ve yüceltmeyi ilke edinerek Bornova’nın sporun başkenti konumuna erişmesini sağladık. Bu turnuvada gösterdiği istikrar ile tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Göztepe Rotary Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum" dedi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Türkiye Sutopu Federasyonu Bayanlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Çakırgil ve Bornova Belediyesi Spor İşleri Müdürü Serpil Bayazıt’a da turnuvaya katkılarından dolayı plaket verildi.

Turnuvanın toplu sonuçları:

ESTİ-Türk Milli Genç Takımı 17-6

Sırbistan-Chernomorets 30-5

ESTİ-Chernomorets 31-5

Sırbistan-Türkiye 13-10

Türkiye-Chernomorets 13-4

Sırbistan-ESTİ 12-5

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN