MAGAZİN -- 26 Nisan 2017

Göztepe Rotary 18. Uluslararası U-17 Kadınlar Su Topu Turnuvasının Şampiyonu Galatasaray

Magazinizmir
Göztepe Rotary Kulübünün Türkiye Su Topu Federasyonu ile birlikte bu yıl İzmir’de 18. Sini düzenlediği Uluslararası U-17 Su Topu Turnuvası Buca Belediyesi Ev sahipliğinde gerçekleşti.

Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan heyecan dolu turnuvaya Bulgaristan’dan Cerno More Takımı, Ülkemiz Türkiye’den ESTİ (Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü), Galatasaray ve Sutopu 35 Kulüpleri katıldı. 3 gün süren turnuvanın sonunda Galatasaray ESTİ ile çekişmeli geçen maçın ardından averaj farkıyla şampiyon oldu. Turnuvanın 2.si ESTİ, 3.sü Bulgaristan’dan Cerno More takımı olurken 4. ise Sutopu 35 takımı oldu.

Organizasyonu Türkiye Su Topu Federasyonu ile birlikte düzenleyen Göztepe Rotary Kulübü Başkanı A. Nedim Atilla "Biz Göztepe Rotary Kulübü olarak bu turnuvayı her yıl yapmaktan çok büyük sevinç duyuyoruz çünkü Rotary’nin en temel çalışma alanlarından bir tanesi ‘Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü’ ve spor yapanlar, sahada karşılaşanlar, havuzda birbirlerine gol atmaya çalışan insanlar bir daha birbirlerine düşman olmazlar. Bunu biliyoruz ve Rotary’nin Barış Temasında bunu çok önemsiyoruz." dedi.

18. Uluslararası U-17 Kadınlar Sutopu Turnuvasına ev sahipliği yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise “öncelikle tüm çocuklarımızın, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Buca Belediyesi olarak böylesi uluslararası bir organizasyonda bulunmaktan dolayı çok büyük keyif aldık. Spora sporcuya desteğimiz her zaman sürecek organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Göztepe Rotary Kulübü 18. Uluslararası U-17 Kadınlar Sutopu Turnuvası, takımlara kupalarının verilmesi ve madalya töreninin ardından sona erdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN