MAGAZİN -- 14 Mayıs 2016

Engelleri Sevgiyle Aşıyoruz

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Engelliler Haftası etkinliğinde sahnelenen gösteriler, sevgi ve emeğin gücüyle aşılamayacak hiçbir engel olmadığını kanıtladı.

Farklı gruplardan engellilerin Celal Atik Spor Salonu'ndaki dans, müzik ve ritim gösterileri izleyenleri hem coşturdu, hem duygulandırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan gösteri ve etkinlik programı büyük beğeni topladı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, programın açılışında yaptığı konuşmada, son yıllarda engellilere yönelik çalışmaların önemli ölçüde arttığını ancak yine de alınacak çok yol olduğunu söyledi.

İzmir'in bu konuda diğer kentlere göre bir adım önde olduğunu vurgulayan Aydoğan, "Daha da ileri gitmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye'de ilk kez düzenlediğimiz ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek Engelsizmir Kongresi, Kırmızı Bayrak uygulaması, Buca'da yapılan Sosyal Yaşam Kampusu, toplu ulaşımda sağlanan kolaylıklar bunlardan sadece bir kaçı" diye konuştu.

Müzik ve Dans Engel Tanımadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları öğrencilerinin "kaynaştırma eğitimi" kapsamında down sendromlu arkadaşlarıyla birlikte sahnelediği dans gösterisi, İnciraltı Engeller Merkezi'nin bedensel engelli üyelerinin tekerlikli sandalye ve koltuk değneklerine rağmen büyük bir uyum içinde sundukları danslar, çeşitli engelli dernekleri ve eğitim merkezlerinin gösterileri izleyenleri hayran bıraktı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN