HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Kasım 2016

Ege'nin Prensesini Tanıma Yolunda: İzmir Otelleri

Magazinizmir
Tercihinizi merkezde bulunan İzmir otelleri arasından yaparsanız Adnan Menderes Havalimanı'ndan metro ya da İzban'la zaman kaybetmeden ulaşabilir, birkaç yüz metre yürüyerek Kordon'un tadını çıkarabilir, zahmetsizce İzmir'i gezebilirsiniz.

İş ve tatil amaçlı konaklamayı tercih edebileceğiniz İzmir otelleri; İzmir'in tadını çıkarabilmeniz adına çok farklı alternatiflerden oluşuyor.

8000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan İzmir; doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihin önemli liman kentleri arasında yer alması sebebiyle kültürel güzellikleriyle de cazibe merkezleri arasında yer alıyor. Seferihisar, Foça ve Çeşme gibi Ege Denizi'nin en güzel tatil beldeleri sınırları içerisinde yer alan kent sadece yazın değil günübirlik gezilecek yerlerinin çokluğuyla dört mevsim turistleri çekiyor.

Ege denizinin güzel manzarasının tadını çıkarabilmek için Kordon boyunca uzun yürüyüşler yapabileceğiniz kent; Tarihi Saat Kulesi, Agora, Kadifekale, Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Tarihi Asansör, Teleferik, ve Alsancak gibi vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız birçok gezilecek mekana ev sahipliği yapıyor. Merkezden uzaklaşmayı planlıyorsanız da Şirince ve Efes harabelerinin bulunduğu Selçuk, Yunan medeniyetlerinden kalma tarihi dokusu ile Bergama, büyüleyici güzelliğiyle Karaburun Yarımadası, popülerliğini asla yitirmeyen Çeşme Yarımadası, Teos Antik Kenti ve büyüleyici plajlarıyla Seferihisar, kışın tadını çıkarmak için Bozdağ Kayak Merkezi ve mavinin en güzel tonları için Urla Yarımadası gibi pek çok farklı rotayı gezebilirsiniz.

Kordon manzarasının tadını çıkarabileceğiniz şehirde, denizin tadını doyasıya çıkarabilir, kültür turunun ardından alışveriş ve eğlence duraklarının tadını çıkarabilirsiniz.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN